Wpis z mikrobloga

Mirki, w Polsce jak w p---------m lesie a polskie firmy to jest k---a porażka. Chcesz uprawiać patriotyzm gospodarczy, zostawić kasę w Polsce a tutaj taki c--j - przekonuję się coraz bardziej, że Testoviron miał rację.

1.Miesiąc temu odwiedzałem rodzinę w Polsce. Obiecałem mamie nowy telefon na urodziny. Patrzę - jest na allegro. Paczkomat mam niedaleko - po co mam zamawiać na ebay i wozić ze sobą ? Wysyłka w ciągu jednego dnia na paczkomat, w paczkomacie do 48 godzin leży - wyląduję, odbiorę, będzie OK a i polska firma zarobi.

Kontrolnie wysłałem email z pytaniem - czy telefon jest na stanie, czy na 100% są w stanie wysłać następnego dnia jak zamówię - tak, jest, wyślemy. Zamówiłem i....taki c--j. Wylądowałem w piątek - nie ma. W sobotę - również nie ma. Mail do firmy: obiecaliście - nie wysłaliście, proszę o zwrot kasy. Wysłać 'zapomnieli', Kasę oddali po tygodniu, oczywiście dostali negatywa z opisem sytuacji - i do mnie na PW na allegro jeszcze z ryjem że mam go usunąć bo przecież oddali kasę....Takiego wała.

2.Przy okazji wizyty w Polsce chciałem kupić sobie trochę odżywek i supli. Jako że miałem zaplanowanego dentystę 5m od sklepu firmowego, odzywam się do triceps.pl, czy są w stanie na piątek przygotować zamówienie a odbiorę je osobiście. Zero odpowiedzi - ani tak, ani nie, ani 's--------j pan'. Btw: dentystka do jakiej chodzę w Polsce to z pochodzenia Albanka.

3.Idę na lokalne targowisko niedaleko domu. Mają spodnie jakie mi się podobają, skracają pod wymiar. Targowisko nie pracuje w niedzielę więc pytam się grzecznie i konkretnie czy na 100% są w stanie skrócić dwie pary spodni, żebym odebrał je następnego dnia, czyli w sobotę, pomiędzy 10 a 11. Tak, jasne, damy radę - jestem na miejscu o 10:40. Krawcowej nie ma. Do 11 czekałem i musiałem spadać na pociąg.
Spodnie leżą tam od miesiąca...

4.Potrzebuję wysłać paczkę do jednego Mirka z Leicester do Amsterdamu. Paczka ponad gabarytowa i ciężka - 61x61x61cm, waga 25kg. Daję ogłoszenie na clicktrans.pl. Zgłasza się polski kurier siedzibą gdzieś w Rudzie Śląskiej czy Rudnej...z ceną 270PLN i nalega na jak najszybsze zaakceptowanie oferty. Piszę wyraźnie - paczka jest do odebrania od poniedziałku do czwartku pomiędzy 9 a 17 a w piątek do 15, pod konkretnym adresem w Coventry. OK, pasuje.

Pierwszy termin - jest w stanie odebrać ode mnie z Leicester po 21. Pakuję krowę z powrotem do auta i zabieram ze sobą. Oczywiście kuriera nie ma.

Drugi termin - odbierze ode mnie z pracy. Oczywiście kuriera nie ma. W---w, telefon, słyszę że nie ma kierowców, będą dostępni za 3 dni (piątek), czyli za kolejne 5 bo weekend. Oczywiście nikt się nie zjawił i durne tłumaczenia że kierowca nawalił.

Dzisiaj mój kolejny telefon z zapytaniem kiedy mogę spodziewać się p----------o kierowcy bo paczkę staram się wysłać od 17 dni. Nie ma dostępnych kierowców teraz, jeden jest gdzieś na północy i ma dać znać dzisiaj...

K---a, trzeba było dopłacić 10 funtów za DHL, DPD czy cokolwiek innego zamiast dawać j-----m nosaczom zarobić bo można mieć pewność że s-------ą sprawę.

Zamówił bym już angielskiego kuriera dzisiaj, ale poczekam. Jeżeli jutro nie pojawi się kierowca, 'poprawię' tej firmie ranking na clicktrans, z czystej p---------j złośliwości spowodowanej czekaniem i zbywaniem klienta.

To nie #bait tylko mega #w---w i #gorzkiezale

#polska #patriotyzm #emigracja #uk #testoviron #testocontent #nosaczsundajski #polakicebulaki
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wujek_Fester: Masz strasznego pecha ziomek. Ja kupiłem setki rzeczy na allegro nowe i używane - nigdy nie miałem problemu. Ba nawet sprzedając zawsze kupujący płacił. Paczkomat czy kurier zawsze po 2 dniach max. Raz nie odebrałem bo miałem Polski numer nieaktywny, to bez dopłat z magazynu wysłali kuriera jeszcze raz, tym razem kontaktując się na inny numer. Z janusztrans nie korzystałem nigdy, tylko dpd i tym podobne firmy do międzynarodowych
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: doskonale rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale nie możesz też uogólniać. Nie każdej firmie nie zależy na wizerunku. Mój ojciec jest współwłaścicielem składu stali z ofertą usług ślusarskich. Na rynku istnieją od 28 lat i nie było przez te wszystkie lata choćby jednego dnia kiedy firma byłaby zamknięta (nie mówię tu o niedzielach czy świętach). Żadnego niezadowolonego klienta. Ojciec od zawsze do każdego podchodził osobiście. Nie ważne jakie było zlecenie i
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: Czuje sytuacje ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja zamawialam busa z przewozem bagazu z Holandii do Polski, dzwonie miesiac wczesniej - ok, pan zapisal date. Dzwonie dzien wczesniej, zeby potwierdzic - tak, tak, wszystko aktualne, bedzie o 20. W dzien wyjazdu czekam w akademiku, godzina zero minela, dzwonie do pana co jest, bo nikt sie nie odzywa, a pan do mnie z ryjem, ze on nic
  • Odpowiedz
@JednookiTaboret: Przywracasz mi nadzieję ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kwestii inżynierskich i kosztów z tym związanych nie musisz mi tłumaczyć, znam temat od podszewki.

Co do stać czy nie stać - ludziom wydaje się, że są bogaci kupując tanie rzeczy. Ja jestem na kupowanie tanich rzeczy zbyt biedny, mam jednak prawo wymagać dotrzymania danego słowa.
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: najlepsze są te wszystkie sklepy ogrodnicze, modelarskie i specjalistyczne budownicze czynne od 8 do 16 xD
Czasami wydaje mi się, że zarobiliby więcej, gdyby były czynne od 14 do 18.
  • Odpowiedz