Wpis z mikrobloga

Mireczki codziennie poświęcam około godziny na czytanie różnych artykułów związanych z #android i #androiddev i stwierdziłem że mogę robić jakieś tl;dr razem z linkami do najbardziej wartościowych artykułów, jak będą jacyś chętni to założę do tego nowy tag. No to zaczynamy:

1. Wyeliminuj sprawdzania czy widok jest nullem w prezenterze
Sprawdzanie czy nasz widok nie jest nullem za każdym razem gdy chcemy się do niego odwołać w prezenterze jest złym rozwiązaniem, powinniśmy unikać sytuacji gdy może dojść do sytuacji gdy widok jest nullem i w takim wypadku zwrócić wyjątek, tak abyśmy dostali informację że coś poszło nie tak. Dobrym rozwiązaniem jest też metoda sendToView(ViewAction) z biblioteki ThirtyInch która czeka z wykonaniem akcji na widoku do czasu aż nie będzie nullem.

2. Przebieg procesu tworzenia menu bąbelkowego podobnego do tego z Apple Music
Opis czynności krok po kroku i użytych technologii. Kod źródłowy tego menu jest udostępniony na githubie.

3. Poprawienie czytelności kodu Javy bez jego zmiany
Prezentacja możliwości plugina Advanced Java Folding który rozszerza możliwości funkcji Code Folding.

4. Przedstawienie wzorca Starter
Dobre rozwiązanie jeśli uruchamiamy z wielu miejsc aktywność która potrzebuje jakieś określone parametry do działania. Do tego wzorca istnieje nawet Live Template w Android Studio

5. Wykorzystywanie Firebase do synchronizacji danych w czasie rzeczywistym
Spora dawka informacji dotyczących Firebase i jego możliwości

6. Smaczki w nadchodzącym Androidzie O
Zmiany w SharedPreferences, systemowy mechanizm do weryfikacji za pomocą sms a także wiele więcej nowości.
  • 22
@panryz: To nie jest projekt zarobkowy czy coś takiego, czytam sporo artykułów to stwierdziłem że się podzielę z innymi, nie każdy czyta android weekly. Jeśli kogoś interesuje takie tl;dr to zaobserwuje tag, jeśli nie to doda go na #czarnolisto i tyle
@reroute: No to robisz kopie jakiejś popularnej aplikacji z dodatkowym feature i zaczynasz rajd po Polsce po inwestorach/konferencjach dla Startupów i starasz się pozyskać inwestora na którym zarabiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@reroute: Nikt nie mówi o apce na rynek polski - po prostu ostatnio z tego co się orientuje nie jest trudno załapać trochę hajsu od inwestorów u nas.
@tusk: Ale czytasz te artykuły przedtem? Z tym podejściem opisanym w pierwszym artykule np. ja się nie zgadzam, tak jak jak część osób komentujących wpis na blogu czy np. wątek na reddicie https://www.reddit.com/r/androiddev/comments/67id0e/dont_put_view_null_checks_in_your_presenters/, pamiętaj że Android Weekly nie jest wyrocznią, bo serio czasami zdarzają się tam artykuły ze bzdurami (nie mówię już konkretnie o tym), które są szybko dementowane w komentarzach np. na reddicie, ale twórcy tego newslettera chyba czasami po