Wpis z mikrobloga

Jest jakaś możliwość wykrycia z punktu widzenia aplikacji, że dana aplikacja została odinstalowana?

Kombinowałem z foreground service (akurat kontekst zadania na to pozwala), ale chciałbym żeby appka przy odinstalowaniu usunęła to co zrobiła, ale Android ubija aplikację bez wywoływania onDestrony na serwisie, try/catch przy Thread.sleep też nie łapie InterruptedException ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie #androiddev
  • 10
@JanuszProgramowania: a to nie jest tak, że aplikacja musi być uruchomiona w tle by móc coś zarejestrować? Nawet jeśli to pierwsza rzeczą po kliknięciu odinstaluj jest przerwanie działania aplikacji.
Możesz wysyłać sygnaly "Im Alive" a gdy ktoś odinstaluje aplikację wtedy takiego sygnału nie otrzymasz, no chyba, że ktoś wyjechał na wakacje i telefon zmienił na nokie 3310 :)
@JanuszProgramowania: jedyną możliwośc jest takaze masz aplikacje i plugin do niej. Z aplikacji głównej będziesz mógł sprawdzać czy w danej chwili plugin jest odistalowaywany. Z aplikacji odinstalowywanej nie wiele zrobisz. Nawet jak dostaniesz powiadomienie że jest odinstalowywana, to nic nie zrobisz, bo za chwilę zostanie ubity jej proces
@mnb--: jest jest, ale nawet aplikacja która jest "zminimalizowana", albo serwis który jest odpalony na warstwie "niezabijaj mnie choćby cokolwiek się działo" jest po prostu ubijany, i żadne zdarzenie z cyklu życia nie wyrzuca mi nic do logcata ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Teoretycznie rozwiązanie z heartbeatem rozwiązałoby problem, z tym że to właśnie appka na urządzeniu musi posprzątać po sobie niejako offline, a serwer jakoś ogarnie usunięcie
@SpadesOfAces: spokojnie, podejrzewałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż właśnie przez status zielonego głównie, myślę, że gdybyś na końcu wstawił lennego to troll byłby bardziej oczywisty :) również miłego wieczoru! ( ͡° ͜ʖ ͡°) (lenny w tym kontekście nie oznacza trollowania)