Wpis z mikrobloga

@D3xxT3r: Za pomocą ping?
Możesz napisać narzędzie które sprawdza po linkach czy np. jest .php, strony zrobione na drupalu mają w url "node", wordpress też ma charakterystyczne rzeczy itd.
@defoxe: tylko jak np sprawdzić użycie php, nie mogę znaleźć czegoś podobnego w sieci, udało mi się np z nagłówków odczytać użyty serwer i jego wersje, a nie chciałbym całej strony przeszukiwać i określać za pomocą słów kluczowych
@D3xxT3r: jak masz w apache nieustawione ServerTokens na Prod to na stronach błędów 404/403/500 itp jest stopka z wersją systemu i apache, na 500 również PHP.
tylko jak np sprawdzić użycie php


@D3xxT3r: Tak jak napisałem, możesz rozpoznać typowe systemy CMS, które są zrobione w PHP.
Potem możesz rozpoznawać rozszerzenia plików, analizować zapytania ajaxem, analizować JS i CSS które w wielu CMS są bardzo charakterystyczne.
@defoxe: wiem własnie, że mogę rozczytywać to jeżeli pobiorę wszystkie linki i przeanalizuje ich zakończenia, ale własnie zastanawiałem się jak sprawdzić to za pomocą tych odpowiedzi serwera.
@defoxe: wiem Mirku, że istnieją narzędzia, ale chciałem napisać własnie coś w Pythonie takiego, bo np biblioteka builtwith, która służy do określania użytych technologii nie spełnia moich oczekiwań
@D3xxT3r: Odpowiedzi w temacie podobne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Innymi słowy - powodzenia.
Najlepszą metodą będzie napisanie maila do admina z pytaniem; "w czym taką świetną stronę napisano".
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)