Wpis z mikrobloga

@spoogie: no nie do końca, bo jak sam zauważyłeś Sosnowiec leży w śląskim, więc dla wielu ludzi rzeczywiście może być zaskakujące, że pomimo to nie leży na Śląsku. Bydgoszcz leży w kujawsko-pomorskim, gdzie już w nazwie są dwa regiony, więc nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że duża część województwa (w tym Bydgoszcz, Inowrocław czy Włocławek), leży na Kujawach, a druga część województwa (w tym np. Grudziądz, czy Toruń) leży na
  • Odpowiedz
@llllllll: i git, to ja dziękuje "wtedy" za spokojne wytłumaczenie ;) Niestety nie zgłębiałem granic regionów północy Polski, myślałem, że Bydgoszcz jednak to południowe rubieże Pomorza.
  • Odpowiedz
@cefalotos: @spoogie:
A ja lubię i mi się podoba, że są regionalizmy. Jakby wszędzie było tak samo to było by nudno.
Dlatego nie mam nic do i z sympatią traktuję "pyry", "na pole", "czekam za Tobą", "dam dla Ciebie", "pozwalam dla psa" i całą resztę resztę rzeczy, z których się na wypoku drze łacha.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spoogie: przeczytałam ten wpis i najpierw też pomyślałam sobie, że pierwsze słyszę, ale po chwili skapnęłam się, że sama często używam tego trochę nieświadomie xD 'wtedy' w takim kontekście oznacza 'w takim razie'
  • Odpowiedz
@llllllll a ja slyszalem wersje ze połowa Bydgoszczy leży na kujawach połowa na pomorzu a granice wytycza brda ;) i dużo moich znajomych z Bydgoszczy też tak twierdzi.
@spoogie. Jako z pochodzenia mieszkaniec regionu i regularny bywalec wszystkich w/w miast nie spotkałem się serio nigdy z takim gadaniem :)
  • Odpowiedz
@llllllll a ja slyszalem wersje ze połowa Bydgoszczy leży na kujawach połowa na pomorzu a granice wytycza brda ;) i dużo moich znajomych z Bydgoszczy też tak twierdzi.


@calkowitybrakrozumu: cóż to za bzdura... to w Toruniu po południowej strony Wisły są Kujawy, a po północnej Ziemia Chełmińska, należąca do Pomorza. Bydgoszcz cała leży na Kujawach (obrazek polecam otwierać w nowej karcie)
llllllll - > @llllllll a ja slyszalem wersje ze połowa Bydgoszczy leży na kujawach po...

źródło: comment_jBIMqwUgMB92ivMn15z96ykWXlzbk9EI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Urodziłem się i wychowałem na Pomorzu Środkowym takim, że bardziej środkowe chyba być nie może. Nigdy tego nie słyszałem. Coś ściemniasz waść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spoogie: nie tylko tutaj się z tym można spotkać, często będąc w sklepie pytasz co coś jest i słyszysz w odpowiedzi "poproszę/dziękuje wtedy"
  • Odpowiedz
@spoogie: Jak się w ubiegłym roku przeniosłem do Bydgoszczy to byłem zdziwiony co oni z tym 'wtedy'. No mowie sobie ok... takie kuj-pom 'tej' ale jak się wsłuchać w rozmowę to 'wtedy' jest nie tylko na końcu zdania czy jakiegoś potwierdzenia, pożegnania... Jak się ktoś rozpędzi to właściwie jak przecinek używa 'wtedy'. Kilka rozmów i zaczyna się udzielać, nawet nie wiesz kiedy... Ale tu jeszcze występuje jako potwierdzenie, akceptacja, przytaknięcie i
  • Odpowiedz