Wpis z mikrobloga

Hej ludziska z tagów #medycyna #lekarz #fizjoterapia i tez #mikrokoksy #mirkokoksy bo moze ktos sie z czyms takim spotkal bo to związane ze sportem. Od dłuższego czasu, nawet bardzo dłuższego, borykam się z bólami przedramion, dokładniej przy wewnętrznej stronie kości łokciowej, mniej więcej w połowie przedramienia. Ból kostny, promieniujący, co najdziwniejsze występuje głównie tylko przy niektórych ćwiczeniach. W treningach łącze ćwiczenia z kółek gimnastycznych, kalisteniki i trochę też z ciężarami. Ból występuje przy takich ćwiczeniach jak np:
- z tych łatwych: muscle up drażek/kółka (faza negatywna), dipy rto na kółkach gimnastycznych (obrót nadgarstka),
- z trudnych: impossible dip (dzwignia skierowana tak ze całe obciązenie idzie na kość łokciową).
Trenuje już ponad 4 lata, rolluje się prawie codziennie, rozciaganie podobnie, sauna, jacuzzi, spanie, jedzenie jest, wiec regeneracja wydaje sie byc w porządku i nie wydaje mi sie abym byl za słaby. Bylem już u kilku ortopedów, czesci sie nawet nie chcialo mnie zbadac (za ciezki temat?) tylko z gory powiedzieli ze tak juz mam i tyle, na zasadzie jeden jest wysoki, drugi niski itp... inni probowali z usg, rtg, gdzie NIC nie pokazalo, albo isc do fizjoteraupety. U fizjo, przeszedlem krioterapie, fale magnetyczne, laser, rehabilitacje jakas z cwiczeniami, tejping, fale uderzeniowa i chyba tyle (moze cos pominalem). Najbardziej pomagała fala, ale te bole zawsze powracaja. Moze jest tu ktos co mial podobnie? Moze jakis ortopeda/fizjoterapeuta mial taka osobe u siebie i mu pomogl?

#pytanie
  • 8
@sokool to chyba nie dziwne, że ból występuje tylko przy niektórych ćwiczeniach.
Na (przednio-)przyśrodkowej powierzchni kości łokciowej przyczepia się zginacz głęboki palców i niżej nawrotny czworoboczny. Jeśli opisujesz to jako ból kostny to pochodzi z okostnej. Być może za bardzo obciążasz te przyczepy...
@mazakk94: Lokiec golfisty jest gdzie indziej
@Hank85: Tez tak zrobilem obecnie, ale nawet nie wiesz jak bardzo bym chcial dzialac normlanie :)
@rozoom: No wlasnie tu jest to ze niezaleznie jakbym wyskalowal sobie wspomniane cwiczenia, np. muscle up z guma albo impossible dip np do polowy ruchu to i tak boli. O! Albo dipy rto, normalne dipy na drazkach robie z ciezarami 40-70kg i nie boli w ogole :)
@sokool mnie też boli czasami przedramię po stronie łokcia xD nie wiem dlaczego, wydaje mi się że mam je po prostu słabe. Zwłaszcza nadgarstki które nie dość że mam do swojej postury i wzrostu strasznie chude tak samo ten początek przedramienia. Może spróbuj jakieś opaski na nadgarstek co by stabilizować je troszkę. Cholera wie.