Wpis z mikrobloga

W końcu zabrałem się za skończenie projektu i wrzucenie go na Artstation.
Link do portfolio
Model tego robota ma służyć jako wymienny zestaw części do innych robotów w grze i pasować do siebie nawzajem, jednocześnie trzymając rigg i animację. Opływowy design, ziemisty odcień pancerza sugerują nawiązanie do nowej pustynnej mapy, która mozolnie powstaje.
Poniżej animacja turntable.
Akurat animator ze mnie żaden, głównie tworzę modele, tekstury i optymalizuje je pod gry, ale pobawiłem się chwilę w edycję szkieletu, coś tam mi wyszło :)
Pośród mirków są też graficy z #gamedev ?

#grafika #grafika3d #tworczoscwlasna #scifi
KrisM89 - W końcu zabrałem się za skończenie projektu i wrzucenie go na Artstation.
...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loczyn: Fajne :) Zapisze sobie, na pewno cenna refka.
Ale mój projekt to nie jest footage z gry, tylko render prezentacyjny.
W garażu w grze to wygląda już tak jak wkleiłeś :)
  • Odpowiedz
@KrisM89: Chodzi mi o estetykę prezentacji.
Jeśli postać się porusza to kamera stoi, jak chcesz ruszać kamerą to postać musi robić jakieś w miarę statyczne ruchy.
  • Odpowiedz
@loczyn: Akurat tu się nie zgodzę i to tak obiektywnie patrząc.
Modele do gier oteksturowane w PBR to wciąż tylko prymitywne bryły z fejkowym światłem. Statyczne światło, scena, lub kamera zabiją całą fajność tego fejkowania. Niestety marmoset jest bardzo prymitywny i nie udało mi się wydobyć dobrego detalu na materiałach, a oświetlanie Vrayem modelu do gier to trochę nietakt jak dla mnie. W ruchu dopiero to zaczyna się prezentować.
Ale
KrisM89 - @loczyn: Akurat tu się nie zgodzę i to tak obiektywnie patrząc.
Modele do ...
  • Odpowiedz
@KrisM89: Czy w linku w którym podesłałeś jakikolwiek bohater biegnie podczas kręcenia 360*?

No nie, dlatego o tym mówię.

Nie robi się 360* w momencie jak biegnie/idzie :)
  • Odpowiedz
@KrisM89: Popraw łapki temu robotu, tak serio, za krótkie wyglądają jak jakieś kikuty po amputacji, dowal większa b--ń bo w sumie po co mu dwa patyki ?

Jedna łapka inne działko druga łapka inne i o wiele większe zobaczysz różnicę :)
  • Odpowiedz
Te animacje chodzenia w robocie wyglądają tak sobie w stosunku do overwatcha nie ze względu na kamerę i tego jak się porusza, no bez przesady ;) Zwyczajnie animacje w owerwatchu są lepsze. Nie dość, że wyraziste, to jeszcze czuć razem z nimi "wagę" pojazdów.
  • Odpowiedz
@Sollfik: @paki82: @loczyn:
Animacja biegu i chodzenia jest zrobiona przez naszego animatora. W samej grze Chodzenie bieganie i strzelanie to wszystko czego trzeba. W celach prezentacyjnych zedytowałem troche animacje i urozmaiciłem. Projekt gry jest hobbystyczny - robimy to po godzinach, a wy porównujecie mnie do Blizzarda? :D
W sumie to miłe!
  • Odpowiedz
Animacja biegu i chodzenia jest zrobiona przez naszego animatora. W samej grze Chodzenie bieganie i strzelanie to wszystko czego trzeba. W celach prezentacyjnych zedytowałem troche animacje i urozmaiciłem. Projekt gry jest hobbystyczny - robimy to po godzinach, a wy porównujecie mnie do Blizzarda? :D

W sumie to miłe!


@KrisM89: No i znów zostałem źle zrozumiany :P

Ja nie porównuje, tylko stwierdzam fakt, że animacja biegu/chodu źle wygląda podczas kamery która lata jak
  • Odpowiedz
@KrisM89: chciałem zrugać animacje, za bycie mega prostą i nieciekawą ale widze, że nie twoja :D

Sam model bardzo spoko zrobiony, ładnie oteksturowany (podoba mi sie shader tej szybki i detale tył broni-złącz). Tylko design taki... meeeh do potęgi ntej. Taki typowy bez pomysłowy mech, jakiego każdy sobie wyobrazi bez angażowania wyobraźni
  • Odpowiedz
@Naxster: Jak muszisz zrobić N-mechów, części każdego z nich musza pasować do innych, to zrozumiesz jak związane masz ręce z designem ;) Zdaję sobie sprawę, że ten asset jest po prostu poprawny, ale ciężko na art station ująć charakterystykę tego projektu.
Ale pomyślałem, że się podzielę, bo kosztował mnie mimo wszystko mnóstwo pracy.
  • Odpowiedz