Wpis z mikrobloga

@stekelenburg5: @IzraelJuzNieFrunie: Najprawdopodobniej nie pomógł w niczym poza przyspieszeniem wzrostu. Jest na liście substancji zakazanych "z założenia". Dopiero ostatnio zaczęto sprawdzać, czy ma jakieś korzyści i większość badań nic nie wykrywa. Prawdopodobnie trafił na cenzurowane, bo często jest łączony ze sterydami. Co ciekawe - w wypadku takiego połączenia jego pozytywne działanie też jest wątpliwe. Podkreślam - nie znam wielu badań na ten temat, ale na tyle na ile się interesowałem
@dkm17: hormon wzrostu to konieczność w profesjonalnej kulturystyce, więc musi mieć pozytywne działanie przynajmniej na wzrost masy mięśniowej. Tysiące kulturystów nie mogą się mylić - za poważny to biznes.
@ten-wegetarianin: @urojony_uzurpator: Tak jak mówiłem - czytałem o tym tylko pobieżnie, ale np. w pracy https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2657499/#__ffn_sectitle są dwa ciekawe stwierdzenia:

Although its effectiveness in enhancing physical performance is still unproved, the compound is likely used for its potential anabolic effect on the muscle growth, and also in combination with other products (androgens, erythropoietin, etc.)


oraz

International federations and the International Olympic Committee have had hGH on the list of forbidden