Wpis z mikrobloga

#aliexperss #xiaomi #note4x

Mirki, pomóżcie proszę. Zamówiłem we wtorek na #ali Xiaomi redmi note 4x, już wysłany, wszystko ok. Wiem że już #goldway już nie chroni przed podatkiem, jednak postawiłem na klasykę w tym temacie i zamówiłem od nich. A teraz się dowiedziałem że poza vatem lubią się czepiać certyfikatu CE (czymkolwiek on jest) i instrukcji w języku polskim. Przejdzie ten telefon przez tych celnych sku*wysynów? Czy mogę się z nim pożegnać? Proszę, doradźcie coś, podzielcie się doświadczeniem. Jakby co to mój #pierwszyraz tutaj więc proszę o wyrozumiałość.
  • 25
@ramboo: Niestety u mnie miPad nie przeszedł, cielniki z przemyśla mi zakwestionowali, że nie spełnia wymagań, nie ma CE, instrukcji i borzego błogosławieństwa.Nawet był na ekspertyzie... dwa miesiące w dupe, odesłali z powrotem, powinni mi kasiorke chińczyki wrócić.

Kupowałem na banggodzie, szło przez Szwajcarię
@ramboo:
no ostatnio zaczeli sie czepiać. Wcześniej (ok pol roku temu i wcześniej) trzy telefony mi przyszły bez najmniejszego problemu. Wiesz, byłem gootowy zapłacić vat, ale oni w ogóle tego nie chcieli przepuścić
@lukaszlukasz: Z #lublina jestem, dokładniej 5km od Lbn, w sumie nie wiem pod który podlegam, bo choć już tych paczek z ali przyszło do mnie ze 100, to jeszcze żadna nie była na tyle cenna że mogła by być sprawdzana.