Wpis z mikrobloga

Jak mnie śmieszy, a za razem irytuje podejście ludzi, że życie opiera się na #!$%@? i podnoszeniu kwalifikacji. Bardzo dobrze, że ludzie mają cele, które chcą spełniać. Jednak gdy tylko zaczniesz narzekać, że "w naszym kraju nie da się żyć za 1800 netto" to zaraz jest "hurr durr nikt Ci nie każe za tyle pracować, mogłeś robić studia i siedzieć przy książkach całe dnie i noce".

Nie, nie chodzi mi o to by siedzieć na dupie i nic nie robić, ale o sam fakt, że ludzie wpadają w wyścig szczurów, a każde narzekanie kwitują tym samym argumentem... "bo oni #!$%@?ą by mieć 5k na łapę to jakim prawem ktoś miałby godnie żyć za minimalną!?". Godnie, a nie wegetując i martwiąc się czy starczy do dziesiątego.

Ostatnio byłem na spacerze. Stanąłem na mostku, z którego miałem widok na zieleń. Pełno drzew, trawy i rzeczka, w której powolnie płynęła sobie woda. Spojrzałem na to wszystko, wziąłem głęboki wdech i wydech by nacieszyć się świeżym powietrzem. To było wspaniałe uczucie. Dotarło do mnie wtedy, że jest wiele pięknych miejsc na naszej planecie, które warto zobaczyć. Jest pewnie wielu ludzi, których warto poznać i przeżyć z nimi fantastyczne chwile.

I właśnie na tym polega #!$%@? życie, by z niego korzystać, a nie ciągła wojna o to ile $$ wpadnie na konto w tym miesiącu. Nie #!$%@? ciągły stres, deadline'y, naciski ze strony otoczenia, robienie rzeczy, na które nie ma się ochoty. Ma się jedno życie, które nie wiadomo kiedy się skończy.

Dlatego każdy według mnie, powinien zarabiać tyle, żeby nie przejmować się jutrem.
#pracbaza #zycie #przemyslenia #gorzkiezale
  • 8
Dlatego każdy według mnie, powinien zarabiać tyle, żeby nie przejmować się jutrem.


@karbo933: Tylko u każdego to jutro wygląda inaczej. Dla jednego 1800zł netto będzie okej na miesiąc, a dla innego tylko na następny dzień
@MagnitudeZero: @Obserwator_z_ramienia_ONZ: dziękuję
@ql00: właśnie taką ideologią się teraz kieruję, #!$%@?ć to wszystko
@neilran: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Usted: racja.
Nie znam się na polityce i gospodarce, ale wiele razy słyszałem, że obniżenie podatków sprawiłoby, że zarabialibyśmy więcej, a budżet państwa wcale by nie był mniejszy, bo ludzi stać byłoby na więcej rzeczy. Nie wiem czy ten system by się sprawdził. To już
Dotarło do mnie wtedy, że jest wiele pięknych miejsc na naszej planecie, które warto zobaczyć. Jest pewnie wielu ludzi, których warto poznać i przeżyć z nimi fantastyczne chwile.


@karbo933: kup sobie aparat, podróżuj po świecie, rób zdjęcia murzynkom i sprzedawaj je do gazet.