Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TL;DR chyba mam depresję

Od półtora roku ciągle nie mam energii. Potrafię całe dnie leżeć w łóżku i dużo spać. Mam wrażenie, że moje ciało jest strasznie ciężkie i wymaga ode mnie bardzo wiele energii. Dość mocno się w tym czasie roztyłem. Mam czasem straszne doły i myśli samobójcze. Jest paru znajomych, z którymi utrzymuję kontakt, ale w większości tylko po to, aby totalnie ich nie stracić. Nie potrafię się wziąć do nauki, robię tylko to co muszę, aby nie wylecieć ze studiów, z nauki dodatkowych rzeczy rezygnuje po dwóch dniach. Większość ludzi, których spotykam mnie denerwuje i nie chce mi się z nimi rozmawiać. Mimo to często robię coś wbrew sobie, żeby inni źle o mnie nie mówili i nie obgadywali. Mam raczej niską samoocenę. Czy waszym zdaniem mogę mieć depresje i powinienem iść do psychiatry/psychologa?
#depresja #psychologia #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest normalne że ci się nic niechce jak nic nie robisz , zacznij wstawać normalnie i chodzić spać normalnie , a w dzień zacznij się ruszać oczywiście na siłę bo ci się nie bedzie chciało , piszesz że robisz coś na siłę , chciałbym ci napisać że tak wygląda życie , nie będziesz ciągle podjarany jak młody na słodycze tylko ciągła walka i zmuszanie się do czegoś , takich
OP: @Azeldoh: Tarczyca jest ok, niedawno badałem.
@Nahuiamitahata: Nawet, gdy chodzę spać normalnie to mam bardzo mało energii do robienia czegokolwiek. Też kiedyś myślałem, że jestem leniwy, ale dla mnie meczące jest często nawet siedzenie na krześle przy biurku. Wiem, że życie to nie same przyjemności, próbowałem się motywować, ale zawsze kończy się tak samo.
@Freakz: Czasem się zmotywuje i coś zacznę robić przez maksymalnie dwa, trzy @
@cloranxen:

Istnieja dobre leki ktore Cie zaktywizuja i wyciagna z dolka ale pamietaj ze im tez trzeba dac troche czasu zanim zaczna dzialac

Chichot losu - Twój nick (i awatar) to nazwa leku do leczenia takich objawów doraźnie :P
telefon: tak, powinieneś pójść do lekarza lub terapeuty (polecam lekarza bo przy pierwszej wizycie przepisze ci pewnie jakieś słabe antydepresanty, które pomogą ci uregulować rytm dobowy). @Nahuiamitahata to trochę debil i nie rozumie za bardzo o czym mówisz ale warto spróbować kłaść się w miarę regularnie. Oczywiście bez niepotrzebnej spiny, nawet jeśli jesteś w ciągu dnia zmęczony to to się przecież nie przekłada na łatwość zasypiania (o czym się zapewne zdążyłeś