Wpis z mikrobloga

#civ5 #civilization5 #civ5zwykopem
Ktoś chętny do wspólnej gry?( ͡º ͜ʖ͡º)Zazwyczaj dysponuję wolnym czasem na pełną rozgrywkę. Gorzej natomiast wychodzi z umiejętnościami i ogarnianiem gry, gdyż mam rozegrane tylko marne 13h. Nudzi mnie granie przeciwko "sztucznej inteligencji", zdecydowanie wole mierzyć się z osobami myślącymi. Mój steam- "spikerkill". Bez cudzysłowu oczywiście. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
@spikerkill2: Przecież w 13h nie da się poznać ułamka możliwości tej gry. Jak zagrasz z doświadczonym graczem, to po prostu przegrasz niedługo po starcie i to będzie jeszcze bardzie nudne jak gra z AI ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pograj jeszcze z kilkadziesiąt godzin i dopiero coś pomyślimy.
  • Odpowiedz
@Supaplex: Mnie nie obchodzą zakończenia, tylko wspólne granie, gadanie i spędzanie czasu. Lubie strategię, ale jak jest w nich jakaś kamapnia., jak np w Heroes. Rozgrwyka tylko przeciwko NCP, "dla siebie" mnie kompletnie nie jara, a trochę żal mi wydanych piniążków. bez kappy
  • Odpowiedz
@spikerkill2: Po prostu komuś kto już ogarnia raczej nie będzie chciało się robić ci dwudniowego tutoriala. Dobra gra na maratonie trwa pewnie dłużej jak te 13h. Ja mam rozegrane ponad tysiąc godzin dla przykładu, a na multi chyba zacząłem grać po 500. Chcę ci tylko zobrazować to, że ty nie będziesz w stanie pograć fajnie z kimś innym, a ta druga osobie, będzie się nudziła.
  • Odpowiedz
@FireDash: No rozumiem. Jestem świadom, że 13 godzin to nic, dlatego dodałem słowa "marne 13". Czasami sama jedna gra może trwać 10h. Miałem jednak nadzieję, że trafię tu na jakiegoś doświadczonego generała, ktory wziałby zwykłego żołnierzyka pod swoje skrzydła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spikerkill2: Ale nawet jakby komuś się chciało poświecić taki czas to i tak słabo by to wyglądało, bo zamiast dawania wskazówek musiałbym ci po prostu tłumaczyć podstawy. Musiałbym widzieć twój interfejs, żeby cokolwiek pomóc. Pooglądaj jakieś filmiki na youtubie itd. ale generalnie najlepiej i najprzyjemniej można się uczyć grając.
  • Odpowiedz
@spikerkill2: Z takich ważniejszych rzeczy:
na początku robisz zawsze zwiadowcę i pomnik, a najlepiej dwóch zwiadowców i pomnik, czy pierwszy zbudujesz pomnik, czy zwiadowcę, zależy jak ci się podoba. Ja robię tak, że zwiadowca>pomnik>drugi zwiadowca
Jak masz jakąś civkę, która ma zamiast pomnika coś fajnego, to pierwszy budujesz zawsze pomnik.
Pierwszy tech, zawsze garncarstwo. Jak masz banany/zwierzynę to budujesz spichlerz.
Ważne jest, że w tym czasie cały czas zwiedzasz otaczający cię teren, żeby zobaczyć gdzie można postawić miasta.
Następny tech to hodowla zwierząt, a potem górnictwo. Potem techy dla surowców, które ci wylosowały
  • Odpowiedz
@FireDash: Dzięki wielkie za aż tak obszerną odpowiedź! Nie spodziewałem się i przyznam szczerze, że jestem mile zaskoczony. Kilka faktów wiedziałem, ale większości z oczywistych względów nie. Byłem świadom, że grę zaczyna się od zwiadowców i pomnika, ale np. nigdy nie wpadłbym na kradzież robotników, przy jednoczesnym podpisaniu pokoju. Z pewnością podczas gry będę spoglądać sobie na ten "miniporadnik" i jestem przekonany, że bardzo się przyda. Jeszcze raz, bardzo dziękuje!
  • Odpowiedz
@spikerkill2: zwiadowca -> pomnik -> osadnicy -> drugie miasto
Tym zwiadowcą i wojownikiem odbadasz na szybko teren, zajumać wszystkim sprzed nosa ruiny.
Ignorować osady barbarzyńskie jeśli daleko od twoich miast, bądź państwo-miasto cię o to nie prosi. Najlepiej atakować dwoma postaciami.
Dobry start jest, jeśli ruina zawiera kulturę, szybciej potem obadać Tradycję i Wolność, czyli dostaniemy ekstra +4 kultury co turę. Wykupić za kulturę pracownika w ustrojach, potem kopać się w kierunku osadnika, by wybudować trzecie miasto.
Kilka dobrych
  • Odpowiedz