Wpis z mikrobloga

@drakerc czemu się dziwisz? Amerykanie mają dużo przestrzeni to mogą sobie robić w c--j wielkie i niepraktyczne auta. Mają też dość miejsca na parkingi. W Europie gęstość zabudowy jest taka a nie inna więc gdzie te miejsca parkingowe mają być? Trzeba albo budować piętrowe parkingi albo wybrać komunikację. No ale w Polsce jak w lesie - nie masz auta jesteś nikim
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania serio? Wiesz ze on ma rację? Od kiedy to przekątna jest krótsza od boku prostokąta? xD
Żeby po skosie taki samochód mniej wystawał musiałby parkować przynajmniej pod kątem no... Niech będzie że 40 stopni
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: > Prosta logika: skoro nawet zaparkowany po skosie wystaje to prostopadle do krawężnika będzie wystawał tym bardziej.
Przekątna czworokąta jest zawsze dłuższa od boków - jeżeli to jest takie auto jak podaje @drakerc - przekątna to 5,95m, o ponad 30cm więcej niż długość auta. Swoją drogą, @drakerc - jaką to ma pojemność bagażnika? :D
  • Odpowiedz
@Kejran: wystarczylo zaparkować tyłem i "d--a" samochodu byłaby na trawniku ,ale nawet przy tak prostym manewrze jakim jest parkowanie trzeba myśleć
  • Odpowiedz
Przekątna czworokąta jest zawsze dłuższa od boków


@mexi: czyli jeśli zaparkowano go po skosie (a ma 5,6m) i ten "skos" powodował i tak delikatne wystawanie poza linię parkingu to znaczy właśnie, że parkując te same 5,6m prostopadle (jako "bok" prostokąta) będzie wystawać bardziej niż po skosie.
Przecież to tłumaczę!

@szeryfe
  • Odpowiedz
@Bonetti: ja jebię... PO SKOSIE TEN SAMOCHÓD JEST TAKI SAM. Jakim cudem ty wydłużasz bok auta?! Lepiej wylicz z Pitagorasa ile wynosi przekątna dla miejsca parkingowego, bo o tym tu rozmawiamy.
Boki jednego miejsca parkingowego (czyli przyprostokątne w trójkącie) mają 2,2 oraz 4,4m.

Z moich wyliczeń wychodzi, że "skos" czyli przekątna w miejscu parkingowym ma ok. 4,9m

CZYLI NADAL MNIEJ NIŻ SAMOCHÓD
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: no nie, to twój cytat:

Prosta logika: skoro nawet zaparkowany po skosie wystaje to prostopadle do krawężnika będzie wystawał tym bardziej.

Raczej - jeśli wystaje prostopadle do krawężnika to zaparkowany po skosie będzie wystawał tym bardziej. Jasne, że auto prostopadle zaparkowane nie zmieści się, ALE bardziej wystaje zaparkowane jak na obrazku.
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania a gdzie ja k---a mówię że nie bedzie wystawał? Ja mówię że po skosie wystaje bardziej...
I nikt nie mówi że bok jest dłuższy jak jest po skosie,b co to za k---a wymysly? xD Jesteś serio ograniczony czy specjalnie wymyślasz p------y żeby się do błędu nie przyznać?
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Co za półgłówki tu się wypowiadają, to ja nawet nie. Gdyby zaparkował prostopadle to oczywiste, że wystawał by mniej. Przekątna prostokąta jest ZAWSZE dłuższa niż jego bok. Ok, i tak by wystawał, ale mniej, więc o czym tu dyskusja?
  • Odpowiedz