Wpis z mikrobloga

@Wlodi62: Wg mnie wygląda to źle. Czarne bąbelki, które zamiast przypominać dwutlenek węgla unoszący się ku górze, opadają na dno niczym atomy węgla. Ten osad na spodzie i ten tuż pod powierzchnią piany... Nie jestem piwnym neofitą, ale to wygląda tak, jakby ktoś do szklanki piwa wsypał pół łyżeczki miału. Nie uważasz tak?
@Archangel87: Ciemniejszy kolor bąbelków spowodowany jest nieodpowiednio dobranym kolorem samej cieczy. Powinna być ona jaśniejsza. Jeśli chodzi o osad na dole to moim zdaniem jest to efekt działania szkła i załamania światła. Dzięki za krytykę ;)
@Wlodi62: Wiesz co, na grafice 3D to ja się nie znam, nic a nic. Twoje nieszczęście, że jestem piwowarem domowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego się czepiam. Jak się zmieni kolor bąbelków jeśli zmienisz kolor cieszy o np. 10% czy tam o jakąś jednostkę? Proporcjonalnie? Bo jeśli tak to kontrast między cieszą, a bąbelkami będzie na tyle duży, że to i tak będzie kłuło w oczy.
@Wlodi62: Faktycznie, różnica ogromna. Oba obrazy otworzyłem w nowych kartach. Pierwszy z nich to nuda. Nawet jakbyś podkręcił światło w tle to i tak wybrałbym drugie. A które Ty byś wybrał i dlaczego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wrażenie, że I piwo zostało rozlane dwie godziny temu i tak czeka, aż je ktoś wypije. Natomiast II nie dość, że zostało otworzone chwilę temu to jeszcze ktoś zdążył
@Archangel87: Te drugie jest autorstwa człowieka, który ma ponad 10-cio letnie doświadczenie w grafice 3D, ja dopiero co zaczynam raczkować. Miałem problemy z dodaniem piany spływającej po ściankach więc jej nie ma. Stawiając dwa obok siebie wiadomo, że sięgnąłbym po drugie. Ale po prostu z ciekawości dodałem swój własny render by ludzie mogli krytykować, w ten sposób można nauczyć się więcej. A co do Twojej propozycji z pszenicznym to myśle, że