Wpis z mikrobloga

hey, mam pytanie do fanow #audi
jestem w posiadaniu audi a3 8p z 2005 roku i chcialabym zainstalowac halogeny bo niestety w cos przywalilam i kratki sa zepsute. Czy ktos sie moze polecic warsztat w Warszawie i ile to moze kosztowac?

Drugie pytanie to nie wiem czy mam posiadam komputer pokladowy. Jest jakis ekran pomiedzy zegarami ale tylko wyswietla informacje gdy sa drzwi otwarte a chcialabym znac spalanie.

#samochody #warszawa #warsztat #audi #a3 #elektryka #mechanikasamochodowa
  • 16
  • Odpowiedz
@pikaaa: zatankuj do pełna, spisz kilometry, znów zatankuj do pełna, policz spalanie ze wzoru

Zatankowane litry/(Przejechane kilometry/10)

Jedyny sprawny sposób. Komputery pokładowe kłamią.
  • Odpowiedz
@Maciek5000: ok nie wiedzialam ze taki wzor istnieje. Czy jest jakis sposob zeby zatankowac dokladnie do pelna? czy mam tankowac tak dlugo az zacznie wylewac sie benzyna? jezdzic mam az mi stanie auto? czy moge w polowie baku przestac? wiem ze za 100zl mam polowe baku
  • Odpowiedz
@pikaaa: tankuj zawsze do pierwszego odbicia pistoletu.

Nie ma znaczenia ile przejedziesz do kolejnego pełnego tankowania.

Dajmy dla przykładu, że masz pełny bak, przejechałaś 820 km i zatankowałaś 46,75 l.

46,75/8,20= 5,70 l/100km
  • Odpowiedz
@pikaaa: benzyna się nie wyleje. Zatankuj do pełna to znaczy do momentu aż 'pistolet' sam przerwie nalewanie (tak się dzieje gdy poziom benzyny dotyka końcówki 'pistoletu'. W momencie zatankowania zapisz sobie kilometry (albo wyzeruj licznik) i możesz przejechać teraz ile chcesz, niekoniecznie musisz wyjeździć bak do zera ale tak przynajmniej 3/4 baku wyjeździj bo będą dokładniejsze wyniki i zatankuj znowu do pełna. Zapisz ile litrów zatankowałaś za tym drugim razem
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: @Maciek5000: tak dokladnie zrobie, dzieki chlopaki! czasami mam tez tak ze jak nalewam benzyne i za mocno wloze wtrysk to samo odbija kilka razy. wiec wsadzam plytko zeby nie odbijalo, co robie zle? Znalazlam na allegro ze halogeny mozna za 100-200zl kupic. Jak myslicie ile moze to kosztowac w warsztacie? montaz itd?
  • Odpowiedz
@pikaaa: Kratkę można samemu wymienić bo jest po prostu na zacisk - czyli wkładasz i tyle (no chyba że w zderzaku zaciski się też połamały). Wymiana reflektora też jest prosta - odłączasz kable i odkręcasz parę śrubek i wkładasz nowy. Ale jak nie jesteś pewna czy sobie poradzisz to może jakiegoś niebieskiego z rodziny czy znajomych popytaj albo daj do zakładu - powinni od ręki zrobić (moim zdaniem 15min do
  • Odpowiedz
  • 1
@bocznica Tu nawet nie chodzi o pecha, tylko ułożenie pistoletu we wlewie i o ciśnienie paliwa w pompie. Czasami może odbić praktycznie na starcie tankowania.
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: co do zakładu to poszukaj jakiegoś najbliżej co masz bo to prosta sprawa i każdy powinien zrobić. Najpierw przedzwoń i wybierz ten który zrobi od ręki jak przyjedziesz - czasem zakłady mają obłożenie na sporo dni do przodu ale raczej takie drobne rzeczy powinni od ręki zrobić.
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: @Jubei: @bocznica: @Mithrindil: @Maciek5000: @Maciek5000:

dzieki wszystkim za odpowiedz. W ten weekend mialam czas sie troche zajac autem wiec zapostuje wam maly update. Komputera pokladowego nie mam :( niestety nie mam przyciskow na manetce. Najbardziej zalezalo mi na poznaniu spalani gdyz w ostatnim okresie bardzo duzo mi palilo. Zrobilam nastepujacy eksperyment- bak ma 20 litrow/ wskazowka na trasie dobila
  • Odpowiedz