Wpis z mikrobloga

Jak wyłączyć aplikację (np. Muzyka Play) w MIUI8?

Nie wiem, czy komukolwiek przyda się ten wpis, ale postanowiłem go tu umieścić. Jak pewnie wiecie, w #miui8 została zlikwidowana opcja wyłączania aplikacji. W #miui7 ta opcja była dostępna. Wtedy mogliśmy wyłączać aplikację. Jest jednak pewien sposób, dzięki któremu nadal można wyłączać domyślnie zainstalowane aplikacje w MIUI8. Metoda ta nie wymaga roota, więc jest całkowicie bezpieczna.

Przede wszystkim trzeba pobrać ze Sklepu Play aplikację o nazwie "Activity Launcher". W aplikacji, na górze, mamy "Ostatnie działalności". Po naciśnięciu, wybieramy "Wszystkie działalności". Teraz mamy pełną listę aplikacji zainstalowanych w telefonie. Szukamy "Ustawienia", które po naciśnięciu się rozwiną. Teraz szukamy "Zarządzaj aplikacjami". Czasem może się też pojawić "Zainstalowane aplikacje". Naciskamy w tę opcję, która przenosi nas do panelu z aplikacjami. Teraz szukamy aplikacji, które chcemy wyłączyć. Ja na przykład wyłączyłem Muzykę Play, Filmy Play, a także TalkBack, ponieważ tego w ogóle nie używam. Klikacie więc w daną aplikację, gdzie macie opcję "Zatrzymaj" oraz dostępną opcję "Wyłącz". Dalej już chyba wiadomo.

Zauważyłem, że w nowych wersjach MIUI jest kilka opcji o nazwie "Zarządzaj aplikacjami" lub "Zainstalowane aplikacje". Przeważnie ta pierwsza opcja poprowadzi nas do panelu, w którym będziemy mogli wyłączyć aplikacje. W reszcie tych opcji wyłączenie nie będzie możliwe.

Mam nadzieję, że ten wpis się komuś przyda. Jeśli już kiedyś się pojawił taki wpis, to wybaczcie. Po prostu chciałem się tym podzielić z Wami.

Link do apki (Sklep Play): Activity Launcher

#xiaomi #android
  • 2