Wpis z mikrobloga

Want to live longer? Reduce your risk of cancer? And heart disease? Then cycle to work, say scientists.

...during the course of the study, regular cycling cut the risk of death from any cause by 41%, the incidence of cancer by 45% and heart disease by 46%.


Chcecie żyć dłużej i cieszyć się lepszym zdrowiem? Zacznijcie jeździć rowerem do pracy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Regularna jazda na rowerze zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby serca o 46 %, a nowotworu o 45 %, przyczynia się także do ogólnego zmniejszenia śmiertelności. Dobry powód, aby zacząć dojeżdżać do pracy na rowerze.

Ciekawe dlaczego w Polsce jest tak wiele zgonów związanych z chorobami serca... dostrzegacie pewną zależność?

http://www.bbc.com/news/health-39641122

#rower #pracbaza #zdrowie #trening
u.....r - > Want to live longer? Reduce your risk of cancer? And heart disease? Then ...

źródło: comment_P3sflLUfHpIrUs3hybFMhhwWsZlMFRp5.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
Chcecie żyć dłużej i cieszyć się lepszym zdrowiem? Zacznijcie jeździć rowerem do pracy. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@unknown_stranger: Szybciej cię ktoś potrąci/będziesz miał wypadek. Co to za przyjemność jechać rowerem wsród spalin i tirów pędzących 100km/h ?
  • Odpowiedz
na rower przynajmniej nie musisz placic zadnych skladek. koniec koncow rower zawsze wyjdzie taniej.


@drGreen: rower wyjdzie taniej tylko mieszkając w miastach (i nie wyjeżdżając poza nie zbyt często), a w większości przypadków nie da się życ bez samochodu.
  • Odpowiedz
a w większości przypadków nie da się życ bez samochodu.


@dymel: Takie słowa mogą paść tylko z ust Polaka lub Amerykanina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że kultura masowa i przemysł wpajają nam ten schemat od dziecka nie oznacza wcale, że nie da się inaczej.
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: @unknown_stranger:

ja mam rower za ok 6-7k, mieszkam w UK w stolicy gdzie dojazd od pracy to ok 10km w jedna strone, zazwyczaj dziennie robie pomiedzy 20-30km, oszczedzam w ten sposob czas (dojazd w jedna strone to ok 30minut) kiedy metrem zajmuje to 45-50 minut, autobusem grubo ponad godzine, do tego oszczedzam kase ok 5-6 funtow dziennie czyli ok 100 funtow albo wiecej miesiecznie, rower zrowci sie najpozniej po
  • Odpowiedz
@dymel: Takie słowa mogą paść tylko z ust Polaka lub Amerykanina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@unknown_stranger: a te słowa mogą paść tylko od osoby która gówno wie i mieszka w dużym mieście. Ja np. mam rower i nim jeżdżę, ale mieszkam na wsi gdzie autobus jeździ dwa razy dziennie, w weekendy w ogóle, do najbliższego miasta mam 25km, także samochód jest mi po prostu niezbędny.
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: Samochód dostałem za darmo po ojcu. Właśnie go dobijam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@drGreen: 1 tys~1,2 tys. złotych. Koszty są wyższe, ale zbijam je poprzez bycie kierowcą dla kilku osób podczas dojazdów do pracy. Dlatego można uznać, że jeżdżę za darmo. Dochodza koszty amortyzacji, ale są one wliczone w 1,2 tys. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rower bym chciał za około 3
  • Odpowiedz
@ethics: @dymel: panowie spokoj! zgadza sie, ze jak ktos mieszka w wiosce a parcuje w miescie oddalonym wiele kilometorw to nie bedzie jezdzil na rowerze w zimie czy w deszczu, nie bedzie tez wozil chorych dzieci, zakupow czy mebli!

mowimy tutaj przede wszytskich o miastach i miasteczkach.
  • Odpowiedz
@ethics: Chora córka? Klasyka.

Dzwonię po Ubera albo montuję przyczepkę dla dzieci. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzkość przetrwała tysiąclecia bez transportu spalinowego, a Ty mi mówisz, że nie da się żyć. Zawsze jest alternatywa, zawsze. Jedyne co Cię ogranicza to twój własny umysł.
  • Odpowiedz