Wpis z mikrobloga

ehh ja to sie nie dziwie, ze #niebieskiepaski maja latwiej w zyciu.
Zarabiaja wiecej, maja wieksze predyspozycje intelektualne do znalezienia lepiej platnej pracy, i w przyszlosci objecia stanowisk kierowniczych a nawet jesli nie to moga pojsc na budowe i tez zarabiac niemalo. Poza tym nawet jak sa brzydcy to znajda jakas co poleci na hajs
A #rozowepaski? Co najwyzej recepcjonistka w hotelu za najnizsza krajowa, jesli nie ma faceta ktory ja utrzymuje to biduje od pierwszego do pierwszego, musi pilnowac figury bo jak sie spasie to zaden jej nie zechce, bo media wykreowaly idealna figure w formie wieszaka na ubrania. Poza tym facet jest silniejszy wiec ma przewage pod ym względem, da rade sie sam obronic przed bandytami.
No i kobieta musi nosic dziecko 9 miesiecy w brzuchu, pozniej je wychowywac w domu a o zadnej powaznej pracy czy karierze nie moze myslec bo pracodawca z obawy, ze ucieknie na macierzynski a po 1,5 roku pzerwy ciezko spowrotem wkskoczyc do projektu. No i po ciazy pojawiaj sie rozstepy, trzeba znowu zaczac dbac o linie itd. Oczywiscie dodatkowo prac sprzatac gotowac dla zmeczonego meza ktory wraca z pracy.
Musimy sie malowac bo bez makijazu zaden nawet na nas nie spojrzy, robimy manicure i pedicure, hybrydy na paznokciach, smarujemy sie balsamami zeby miec gladka skore. Facet to moze miec szorstka i to nawet poniekad symbolizuje jego mestwo. Ze jest to czlowiek pracy.
Kobieta nie moze puscic baka czy beknac wsrod kolezanek bo nie wypada. Facetowi to wszystko jakos latwiej przychodzi.
No i ubrania... facet to kupi dzinsy i koszulke i tyle. My musimy przymierzac setki ubran, wszystko musi pasowac do butow do torebki, do figury, dekolt nie moze byc za duzy bo szmata, nie moze byc za maly bo szara myszka itd.
Masakra
#rozowepaski #logikarozowychpaskow
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dewss: tez nie jestem recepcionjonistka. pisze dosc ogolnie opierajac sie na schematach utartych przez spoleczenstwo a nie na wlasnych doswiadczeniach.


@MangoZjem: to dosc ogólnie, zdecydowana większość mężczyzn musi harować fizycznie w pocie czoła za 1600zl na rękę, z tego 500 trzeba zapłacić alimentów swojej ex, a obecna partnerka wola "utrzymuj mnie i nasze dziecko". Potem stuka 50tka, cieżko fizycznemu w tym wieku znaleźć prace i wiec pracują juz
  • Odpowiedz
@MangoZjem: nie mogę czytać tego p---------e. Plec może ma pewne wady, ale bez przesady.

Jest wiele kobiet niezależnych, mam wrażenie że takie gadanie to domenta, tych które chcą ale nic nie zrobią w kierunku aby to osiągnąć.
  • Odpowiedz
@rossx: To jest tragiczne jak można być tak skrajnie nieodpowiedzialnym i decydować się na dziecko nie zapewniając sobie i jemu zaplecza finansowego lub mieć wpadkę w XXI wieku gdzie zabezpieczenie jest na wyciągnięcie ręki. Alimenty od ojca to co? Świadczenia i dodatki socjalne również są dla samotnych matek. Co rozumiesz przez "2 etaty"? 320 godzin miesięcznie?
  • Odpowiedz
@Wsciekle_piesci_meza: Hah no właśnie alimenty uwzględniłam w swoich wyliczeniach. Jak facet daje noge mając mimo to zaplecze finansowe to jedna osoba nie pociągnie tego zarabiając najniższą krajową. Chyba,że jest programistą 15k to luz. A spojrzałeś jakie są kwoty tych świadczeń i dodatków? To i tak nie pozwala na godne życie i usamodzielnienie się całkowite. Dodatkowo wyśrubowane widełki dochodów sprawiają ,że tylko patologia ma szanse je dostać a nie normalny pracujący
  • Odpowiedz
@rossx: Facet daje nogę czyli co, dziecko było planowane czy przygodny s--s? I co za skrajne sytuacje przytaczasz gdzie nie da się żyć z jednego etatu i przy pomocy ze strony rodziny (dziadkowie, nasi rodzice, ciocie itp). 320 godzin to robił mój kierownik co spał w pracy, a ty twierdzisz, że tyle robią miesięcznie samotne matki. Samotne matki mają ciężko i nie umniejszam im, ale ty na siłę próbujesz z
  • Odpowiedz
@Wsciekle_piesci_meza: wszystko wydaje sie idealne jak sie o tym mowi. ale nic nie daje 100% skutecznosci. dla przykladu jesli stosuje sie antykoncepcje hormonalna i zawiedzie to sie nie dowiesz o tym w ciagu 3 dni ktore teoretycznie masz na tabletke po

Facet daje nogę czyli co, dziecko było planowane czy przygodny s--s?


@Wsciekle_piesci_meza: czyli dziewczyna wspolzyje ze swoim facetem a ten sie ulatnia po wpadce bo obowiazek posiadania
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Dlatego pod tagiem #tfwnobf jest tak duża aktywność a tagi #tfwnogf i #przegryw świecą pustkami, bo kobietą jest trudniej. Moim zdaniem wśród mężczyzn jest znacznie więcej przypadków skrajnych, są tacy co wygrywają życie we wszystkim jak i tacy którzy zwyczajnie przegrali. Zaś wśród kobiet ten rozstrzał zdaje się być mniejszy i znaczna większość oscyluje wokół zdrowej przeciętności. Widać to m.in. patrząc na to
  • Odpowiedz
i uwlaczac wlasnej godnosci, ryzykowac horobami wenerycznymi etc etc


sama mówisz "w razie czego" odnośnie chodzenia na budowę... to ryzykowanie własnego życia i zdrowia na budowie i praca poniżej ambicji to ok, ale dawanie d--y za hajs to już nie ok...

Hipokryzja?

charakter
  • Odpowiedz
samą sukienkę nawet bez bielizny


@Arachnofob: wlasnie splyciles ubior kobiety jedynie do seksu. zreszta sukienka ma swoje minusy: a) jest rozwiazaniem dobrym tylko na wiosne/lato b) nie jest dobra na kazda okazje. dzinsy i koszula sa bardziej uniwersalne

aby takie słabe i chorowite baby rodziły słabe i chorowite dzieci... na tym potęgi gospodarczej się nie
  • Odpowiedz