Wpis z mikrobloga

Donnaruma się wdroży. To naturalny następca Buffona, a dopiero niedawno dowód odebrał.


@tarsycjusz: @KuwbuJ: w reprezentacji owszem. W klubie z Turynu? No raczej nie ;)
Wiem, że życzeniowe myślenie nic nie kosztuje, ale poczytajcie sobie:

Urodziłem się kibicem Milanu. Po pewnym czasie mój brat zaczął grać w akademii tego klubu, przez co moja pasja jeszcze bardziej wzrosła - powiedział 16-latek w rozmowie ze "Sky Sport Italia".

- Teraz moim marzeniem
@MagnaPomerania:

1. Pytanie dotyczyło reprezentacji.
2. Bo to pierwszy raz, kiedy ktoś deklaruje miłość do klubu, a później przechodzi gdzie indziej? Motywacji może być sporo. Wymienię tylko dwie: portfel i (w tym przypadku mocniejsza) ambicja. Przez najbliższe 5 lat (mimo Chińczyków) Milan dalej będzie ogórkami.
Przez najbliższe 5 lat (mimo Chińczyków) Milan dalej będzie ogórkami.


@tarsycjusz: a masz może numery na jutrzejsze losowanie Lotto? ;)

Portfel też już nie jest problemem, bo o ile Berlu nie sypał ostatnio kasą (przez co tacy jak ty nazywają ich "ogórkami", a jednak Superpuchar Włoch zdobyli i to właśnie w meczu z Juventusem) to z nowymi właścicielami nie powinno być problemu w kwestii kluczowych graczy.

Sorry, ale to dość zabawne,
Donnaruma


@tarsycjusz: ten gość jest przereklamowany, jesienią puszczał masę bramek, co poniekąd jest efektem tragicznej obrony Milanu, ale ktoś kto ma być rzekomym następcą Buffona nie może tak grać. A czy Milan powróci do ścisłego topu jest kwestią otwartą. Pewnie nie w następnym sezonie, bo piłkarzy nie skusi perspektywa gry jedynie na włoskich kurnikach, ale nie wiemy co będzie za kilka lat i co planują nowi właściciele. Wiele uznanych marek rodziło
@enzojabol: w ostatanich latach gry w Realu. Wcześniej był ten sam poziom o ile nie wyżej niż Buffon. Teraz w porto też sobie świetnie daje radę, ale wiadomo, że to nie ten poziom.

Ogólnie był okres, że Casillas > Buffon, ale patrząc na cały okres ostatnich kilkunastu lat to rzeczywiście Buffon trzyma równiutki cholernie wysoki (chyba najwyższy) poziom.
@KuwbuJ niewielu wie, ze Gigi to tez wrażliwy człowiek piszący wiersze... Wiersz dla bramki

"Miałem 12 lat, kiedy odwróciłem się do ciebie plecami, odrzucając swoją przeszłość, by zapewnić Tobie bezpieczną przyszłość.
Poszedłem za głosem serca.
Poszedłem za instynktem.
Ale dzień, w którym przestałem na ciebie patrzeć, jest także dniem, w którym zacząłem cię kochać.
Chronić Cię.
Być pierwszą i ostatnią linią obrony.
Obiecałem sobie, że zrobię wszystko, by już nigdy cię nie