Wpis z mikrobloga

Mireczki planuję zakup Audi A3 8L w benzynce do zagazowania/zagazowaną. Nie patrzę na kolor i ilość drzwi. Wolał bym 1.8 wolnossak ale 1.6 przeboleję. 1,8T to musiał bym poszerzyć budżet o połowę więc odpada.
Muszę mieć klimę ale wolał bym mieć climatronic. Skrzynka zarówno manual i automat.
Szyberdach wolał bym nie bo jak zacznie ciec to cholera wie co robić ale jeśli się trafi to nie będę wybrzydzał.
Czy budżet 7-8k dla zagazowanej i odpowiednio 5-6k dla czystej benzynki na zakup, oleje, rozrząd i inne podstawowe naprawy przy zakupie wystarczy? Zaznaczam, że wolał bym zdrową budę i silnik a hamulce i zawias do remontu w przeciągu kilku miesięcy niż igłę techniczną ale zgniłą i bitą :/
Pytanie na co zwracać uwagę? Wiem, że pryszcze na dachu to klasyk a jeśli gdzieś widać żywą rdzę to wiadomo że bita.
#motoryzacja #audi #a3 #samochody #kiciochpyta
  • 23
@HachiRoku 7-8k dostaniesz przed liftem i raczej w tym budżecie coś ciekawego będzie bez gazu. Niestety w tej kwocie w przypadku Audi nie bardzo idzie poszaleć. Pewnie i polift się trafi ale dużo ulepow. Mi się przed liftem osobiście nie podoba, mimo że aż tak dużo tych zmian nie było.
Zastanów się czy nie uderzyć we Fiata Stilo z JTD (6 L ON w mieście, wyjdzie drożej niż z wolnossak z gazem
@klocu26: Znajomek miał Golfa 3 1,9TDI na handel i jak porównywałem spalanie to nie było tak tragicznie aleeeee... Straszne parcie mają w miastach, żeby diesle wygonić z centrum to raz a dwa jak dowali zima -20 stopni to będzie płacz bo nie mam garażu i jak trafię felerną ropę to mi się kasza zrobi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@listwa512: To o dachu wiedziałem, ale drzwi to
@pug_in_stug: Ojciec ma Scenica I i ogólnie tam nic się nie dzieje, dlatego tak myślałem.
No tylko Skoda żeby jako tako leciała to musi być przynajmniej ten silnik 1,6 100KM. Rozumiem, że zakup Octavi z motorem 1,8T poniżej 10k to była by czysta głupota? :D
@HachiRoku: tak ;).

obczaj lacetti, albo evande jeszcze.
Lacetti do 10k ogarniesz w full opcji z 2005+ roku (do 2004 rdzewialy) z 1.6 z lpg zazwyczaj. btw, mega wyciszona fura -> poziom hałasu na poziomie Superba II ;p

Evanda ma swoje bolączki ale trochę taryfiarzy na tym jeździ. Jeżeli będziesz chciał więcej info to daj znać ;)