Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki. Planuję wymienić swojego leciwego MacBooka pro 2011 na coś nowszego. Myślę o MacBooku 12 lub surface pro 4. Komputer ma być ładny, lekki i z długim czasem na baterii. Służył mi będzie do konsumpcji internetu i pakietu office. Do ciężkiej pracy mam stacjonarkę. System operacyjny nie ma znaczenia przy tych zastosowaniach lecz szczerze powiem, że po tylu latach z OS X nadal nie jest on moim zdaniem w pełni intuicyjnym i ma swoje wady tak samo jak Windows. Czy może ktoś z was stał przed takim dylematem? Proszę o poradę :)

#windows10 #macbook #surface #osx #pytanie
  • 12
@Saeglopur: widziałem. Wyglada to na jakiś zamsz. Generalnie w przypadku surface boje się czy całość tj. Tablet i klawiatura po połączeniu trzymają się w kupie. Bez zbędnych luzów. Przy pracy na stole lub na kolanach. Macbook jako typowy laptop jest jednym elementem, sprawia wrażenie solidnej konstukcji, a zawiasy Apple są sprawdzone. Jak to wyglada u Microsoftu?
@bzzmaja: Całość jest mega solidna i nie ma się czego tutaj obawiać pod tym względem. Klawiaturę możesz położyć albo płasko na powierzchni albo pod kątem i jest wtedy zawieszona lekko w powietrzu ale na szczęście nic nie rusza się i nie pracuje podczas stukania w klawisze - jedynie one wykonują tutaj ruch.

Na kolanach niby ludzie z tego korzystają ale wg mnie to troche niestety nieporozumienie. Trzeba siedzieć sztywno w jednej
@Saeglopur: w cenie surfacebooka wolałbym chyba della xps. Generalnie tak jak szanuje Apple za telefony i tablety, z których nie zrezygnuję, tak w kwestii komputerów zaczynają mnie drażnić i nie mam zamiaru pakować im kasy w kieszeń. Ciągłe odgrzewanie kotleta. Dlatego surface pro wydaje mi się fajną alternatywą. Tylko czy Windows 10 nadaje się do obsługi palcem?
Tak czy siak przed wyborem muszę podjechać do jakiegoś Saturna i sprawdzić na własne
Tylko czy Windows 10 nadaje się do obsługi palcem?


@bzzmaja: Sam windows bez problemu stworzony jest pod dotyk, nawet bez włączania trybu tabletu. Kwestia tylko aplikacji pod dotyk, sklepowe są zazwyczaj w 100% dostosowane, gorzej ze zwykłymi bo to już wola developera.

Co do samego surface pro to warto chyba zaczekać co pokażą przy wersji 5, są plotki że jeszcze w tej połowie roku pokażą. Nawet jak będzie poza zakresem cenowym,
@piotrulos podobno update 4 > 5 nie będzie jakoś rewolucyjny. Ja niedawno kupiłem Surface Pro 4 z i5 i 4GB RAM i bardziej mobilnego urządzenia, które nadawałoby się do pracy nie miałem nigdy. Sprzęt dobrze sprawdza się w pracy przy webdevie, świetnie wygląda i jest bardzo dobrze wykonany. W dodatku na eventach branżowych, gdzie dominują maki wzbudza zainteresowanie :)