Wpis z mikrobloga

Ludzie znający się na #grafika . Jeżeli mam ogarnięte podstawy (w gruncie rzeczy potrafię zrobić całkiem sporo ale jestem samoukiem) z PSa to warto iść na jakiś kurs we #wroclaw ? Czy to wystarczy żeby pracować później jako grafik? Może polecicie jakieś kursy? Nie pracowałem nigdy na ilustratorze a zdolności do rysowania kiepsko.
#pytanie #grafikakomputerowa #photoshop
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To musisz znać ilustratora, psd i dtp.
Następnie odwalić pańszczyznę czyli staż, nigdzie cię nie nauczą tyle co w pracy. Po 3 msc będziesz ok do roboty. Zwłaszcza w dtp gdzie zdolności artystycznych czy kompozycyjnych nie musisz mieć praktycznie wcale.

Jeśli frontend to składanie szablonów plus html, css i php. Kompozycja, komunikacja, ogniskowanie uwagi, zatrzymywanie ludzi na stronach etc.

Jeśli identyfikacja + logotypy to niestety rysowanie i kompozycję powinieneś znać.
  • Odpowiedz
@N_a_m_i_r: Zamiast płacić za kursy idź na staż. W pracy nauczysz się więcej, plus nałapiesz kontaktów. Tylko na to musisz mieć czas.
YT to wycinki większej całości.
Kursy to nie wiem bo ja ich nie kupowałem. Studiowałem grafikę w ramach specjalizacji infy. A douczali mnie właśnie na stażu z koncepcyjnej. Więc nie będę ci doradzał w tym zakrasie bo uczciwie stawiając sprawę, nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
@ssoe: Zależy co dokładnie. 3d to bardziej wizualizacje takich projektów (zwłaszcza przy opakowaniach). Jeśli chodzi o gry bądź filmy to 2d, głównie digital painting ale są też ludzie co robią to przy pomocy fotomanipulacji (mniejszość i to ta raczej słabsza).
  • Odpowiedz