Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki,
Wpakowałem się w kłopot z aukcją na allegro i nie wiem, co mam teraz zrobić.

Tl;dr


28.01.2017 na allegro moja różowa kupiła telefon, czas dostawy do 30 dni roboczych, płatność przez PayU, będzie za 2 miesiące, więc czekamy. Po 30 dniach roboczych telefon nie przyszedł. Odezwałem się do sprzedawcy e-mailowo, co się dzieje z przesyłką. Odparł, że nie dotarła ona do Polski i czy chcę zwrot pieniędzy, czy ma mi wysłać telefon kurierem w ciągu 10 dni roboczych. Odpowiedziałem mu, że spoko niech śle kurierem. Po 2 dniach od ostatniego kontaktu z nim, spytałem się o numer przesyłki napisał, że poda mi go na „drugi dzień”, lecz dostałem go po kolejnym upomnieniu tydzień później. Telefon w końcu przyszedł, zapłaciłem cło otwieram paczkę w domu a tam ukazuję się inny model, który jeszcze nie działa. Napisałem w tej sprawie do sprzedawcy, cisza. Chciałem utworzyć spór na allegro, lecz termin na jego otwarcie już minął. Napisałem do supportu allegro. Odpisali mi, że mogą się skontaktować z sprzedawcą, ale nie mogą pomóc, bo czas założenia ticketu już minął. Jeżeli geszefciarz się do mnie nie odezwie w ciągu 5 dni to ja mam jeszcze raz uderzyć do Pani z allegro. Sprzedawca nie odezwał się w tym terminie, więc napisałem jeszcze raz do allegro. Po tym e-mailu sprzedawca się ogarnął i uważa, że na swojej skrzynce nie było żadnego maila. Napisałem, że przysłał mi zły telefon. Odpisał, że mam napisać mu oświadczenie na odstąpienie od umowy a telefon odesłać na adres, on po weryfikacji odda mi pieniądze za telefon, a za cło mam sam się rozliczać z urzędem.

Problem polega na tym, że on ma firmę zarejestrowaną w Anglii, adres do przesyłki podał w Polsce. Boję się, że kiedy wyśle mu ten telefon to on po prostu mnie oszuka i nie odda pieniędzy, a nie jestem już pod skrzydłami allegro.

Co powinienem w tej sprawie zrobić? Jak wy byście postąpili?
Następnym razem każda paczkę od kuriera otwieram (,)
z góry dziękuje za odpowiedzi.

#allegro #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #gorzkiezale #prawo #pomocy #zalesie
  • 7
@hKropp: kupiłeś telefon z aliexpress i jeszcze Janusz na Tobie zarobił. Głupich nie sieją, sam sobie jesteś winny. Idź na policję. Albo go postrasz, że na dropshipping trzeba mieć działalność itp.
zapłaciłem cło


@hKropp: vat, cła nie ma na telefony.

A co z POK? Według opisu na allegro jest 30-120 dni na złożenie wniosku.

I ludzie, przestańcie zamawiać telefony za pośrednictem, jak już to samemu zamów sobie ten telefon z chin i miej jakąś ochronę...

A, no i ostatnie pytanie. Czym płaciłeś za telefon?
@WolfSky: Mam iść odrazu na policje z oskrażeniem o towarze niezgodnym z umową?
@frytkizbekonem: Kupiłem, tzn moja różowa kupiła telefon przez allegro płatnoscia payu.
@superbibulka21: lekcja na przyszłość
@czerwonyziemniak: masz racje, "należnosci podatkowe VAT wg dokumentu zgłoszenia celnego.
płaciłem przez allegro Payu -> przelew wbk

No tylko do pok moge sie zglosić jeżeli odesle mu teraz ten telefon i on nie odda mi sianka, bo teraz z nim
@hKropp: na policję to idziesz jak Cię oszuka, teraz to masz niedziałający telefon i sprzedawcę który kazał Ci odesłać przedmiot więc nie ma tu nic czym by się mogła policja zająć, raczej nie masz za bardzo wyjścia i jedyne rozwiązanie to odesłanie i czekanie na rozwój sytuacji,