Wpis z mikrobloga

Postanowiłem popełnić taki wpis, bo mam wrażenie, że jesteśmy na jakiejś wojnie propagandowej. Przed świętami jest jak zawsze wysyp memów i wpisów na mirko, facebooku czy twitterze na temat religii. Chciałem napisać o swoich przemyśleniach. Być może ktoś się pod nimi podpisze, a ktoś ma zupełnie inne zdanie.

1. Ja
Jestem katolikiem. Staram się być normalny w wierze. Po swoim nawróceniu dalej mam starych przyjaciół, którzy wiedzą o mojej wierzę. Jeśli chcą mogą o tym ze mną porozmawiać. Staram się nie wciskać wszędzie moich poglądów. Nasze stosunki są takie jak dawniej, a nawet czasem lepsze. Znajomi czasem sami pytają mnie o moją wiarę i poglądy. Spotykam na swojej drodze, w różnych wspólnotach, wielu katolików, którzy nie narzucają wiary siłą. Wspólnoty są otwarte i nikt tam nie powinien Cię oceniać, obrażać itd.. Na moje szczęście taki Kościół poznałem.
Na mirko, gdy ktoś wrzuca post, pytanie i mam coś do powiedzenia w tej sprawie to piszę. Bronię swoich wartości i staram się przy tym nie obrażać innych.

2. Katolicy
Jest pewnie wiele katolików, którzy nie podejmują tych tematów w internecie. Są też osoby jak @agaja, która ładnie odpowiada, ma dużą wiedzę, wrzuca dobry content :). Niestety jest też wielu, którzy nazywają się katolikami, a nieustannie opluwają drugiego człowieka. Nigdy nie rozumiem jak można twierdzić, że się naśladuje Chrystusa, żyje według Jego nauk, a obraża się czy pluje jadem. Przykro mi, gdy czytam takie komentarze jak pod zdjęciem dwóch gejów. Jest to nie tylko w internecie i mam tego świadomość. Autentycznie smutno mi się zrobiło, gdy przeczytałem wpis o tym jak babcia nazwała własnego wnuka śmieciem, bo ten nie wierzy w Boga. Drodzy katolicy proszę Was, jeśli jest w Was odrobina refleksji nad tym co piszecie w internecie to pomyślcie wtedy o swojej wierze i nauce Jezusa.

3. Protestanci
Oczywiście marzę o jednym Kościele. Uważam protestantów, za braci w wierze. Czasem ich wpisy dają do myślenia i miło podjąć normalne dyskusje na poziomie. Niestety wiele wpisów to zwykłe zarzutki, robione tylko po to, żeby zaczepić, obrazić. Proszę Was drodzy protestanci przestańcie pisać do katolików, żeby zaczęli wierzyć w prawdziwego Boga, żeby zaczęli szukać prawdy. Od dawna to robimy. Przestańmy się obrażać nawzajem, a zacznijmy współpracować. Kościół Katolicki i Kościoły Protestanckie mają swoje za uszami względem siebie, ale wierzę, że można wzrastać obok siebie i w zgodzie, szanując poglądy drugiej strony.

4. Ateiści
Bardzo miło gdy czytam wpisy jak ten z anonimowych wyznań kilka postów niżej. O tym, że katolicy i ateiści, żyją w zgodzie obok siebie, prowadzą dialog. Miło gdy ateiści szanują moje wybory. Jest też pisane setki komentarzy o katolickich gusłach, katolibanie itd. po to, żeby z radością czekać na odpowiedź z drugiej strony. Niestety równie bezsensowną odpowiedź. Jeśli nie wierzysz to szanuję Twój wybór. W Polsce zapewne poznałeś kim jest Jezus i teraz Twój wybór co chcesz z tym zrobić. Uszanuj również katolików, nie pisz niepotrzebnych hejtów ku swojej uciesze, bo to tylko pokazuje jak sam możesz być ograniczonym człowiekiem. Wielu atakuje Kościół słowami, które gdzieś usłyszeli, przeczytali, nie sprawdzając ich autentyczności, albo nie rozumiejąc ich. Proszę Was drodzy ateiści, darujcie sobie.

Pozostańmy normalni i szanujmy się nawzajem.
#katolicyzm #chrzescijanstwo #protestantyzm #ateizm
  • 8
igdy nie rozumiem jak można twierdzić, że się naśladuje Chrystusa, żyje według Jego nauk, a obraża się czy pluje jadem. Przykro mi, gdy czytam takie komentarze jak pod zdjęciem dwóch gejów. Jest to nie tylko w internecie i mam tego świadomość. Autentycznie smutno mi się zrobiło, gdy przeczytałem wpis o tym jak babcia nazwała własnego wnuka śmieciem, bo ten nie wierzy w Boga. Drodzy katolicy proszę Was, jeśli jest w Was odrobina
Przed świętami jest jak zawsze wysyp memów i wpisów na mirko, facebooku czy twitterze na temat religii.


@lordus2: Nie jest niczym dziwnym, że ludzie religijni nachalnie próbują narzucać innym swoją jedyną słuszną wiarę. "Nawrócenie" kogoś to chyba jedna z największych religijnych cnot, prawda?
@AlabamaMama: Jak ktoś myśli, że nawróci kogoś nachalnie wrzucając memy do internetu to się myli. Lepiej świadczyć o Bogu swoim zachowaniem i wiarą. W relacji z ludźmi, którzy są obok nas. Mowa tu też o takich głupich postach typu: " Zjadłem szynkę w Wielki Piątek" irp.
@reroute: Normalność rozumiana w sensie, że pozostajesz w normalnych stosunkach z innymi ludźmi, również niewierzącymi. Nie powinni Cię przez Twoją wiarę traktować jak oszołoma. https://www.youtube.com/watch?v=GSvXtZwJNdo

Nie znam w sumie nikogo kto zyje zgodnie z prawdziwym katolicyzmem.


Smutne, ja znam.

Jaka jest wykladania Bibli i Kosciola w gloszeniu wiary. Zdaje sie ze masz isc do kogos i go napomniec, potem masz to zrobic jeszcze raz a potem jeszcze zebrac grupe osob i
@lordus2 Polska to kraj w 95% katolicki a wśród tych 95% tylko 10%-20% wierzy w Boga.
Jakże wyraźnie widać to było dziś w Wielką Sobotę ppdczas poświęcenia pokarmów. Od 9 do 16 święcenie pokarmów co 30 min a ludzi więcej niż na niedzielnej sumie. To o tych co w papierach mają wpisane do jakiej religii są przypisani. Druga strona medalu jest taka, że mało ludzi, naprawdę mało wierzy w Boga. Jezus Chrystus