Wpis z mikrobloga

No nie znalazłem sensowniejszej alternatywy dla Mondeo...

Pierwsze foto - Mondeo kupione we wrześniu 2015. Drugie foto, koleś tygodniową #bmw trójką z przebiegiem 1300 km wymusił mojej żonie na osiedlowej dwa tygodnie temu. Wycena szkody u mnie większa niż wartość auta.

Rozważałem nowe auto w leasing. Odwiedziłem salony #skoda #opel #seat #ford i myślałem o nowej Astrze, starej Insignii po lifcie, nowym Leonie, nowym SuperBie, ale to wszystko albo mniejszy segment, albo nowe auta, których jest dużo na rynku i średnio sens brać nowe, żeby straciło tyle na wartości albo jak w przypadku SuperBa wychodziły mi wyceny po 150-160k, żeby mieć to co w Mondeo za 25k + kilka systemów typu asystent jazdy w korku no i nowe auto z salonu...

Ostatecznie znalazłem praktycznie identyczne auto jak miałem - takie same skóry itd.
Różnice:
W starym miałem roletki w drzwiach z tyłu
W nowym mam ksenony zamiast soczewkowych skrętnych i automat zamiast manuala. Reszta to samo. No i 100k mniej przebiegu, ale przebieg przy autach sprowadzanych to dla mnie najmniejsze ma znaczenie - Stare Mondeo sprowadzone w 2014 roku, kupiłem od 1 właściciela w PL, nowe sprowadzone 2 lata temu - kupiłem tak samo od 1 właściciela w PL.

#ford #mondeo
Pobierz D3lt4 - No nie znalazłem sensowniejszej alternatywy dla Mondeo...

Pierwsze foto - ...
źródło: comment_ojQX6TBG1xhFy5XEeKm0gHMQhhZsdpGm.jpg
  • 31
@D3lt4: Idziesz do niezależnego rzecoznawcy, on wyceni CI szkodę na częściach i dopiero wtedy można rozmawiać, tam widać że błotnik maska zderzak, drzwi no i tak deska. Trochę mi ciężko uwierzyć, że naprawa aż tyle, ale to pewnie wybrałeś opcję bezpieniędzy czy coś takiego, gdzie to ubezpieczyciel wycenia, oni robią strasznie naciągane te ceny, byleby wypłacić jakiś marny grosz, a przednią oś też ruszyło?
@lemansblue ojej, to naprawię. ;) Dlatego kupiłem Forda, a nie Audi/BMW/Mercedesa, żeby naprawy były w sensownych kwotach.

@Helikrasz rozumiem co do mnie piszesz i przy wariancie naprawa bym tak zrobił, ale wolałem wziąć wartość auta i znaleźć z automatem, bo użytkując tamten brakowało mi tego w korkach wiele razy. Szkoda napraw i kasy, które włożyłem w tamto auto, dlatego może ktoś z rodziny kupi lub znajomych, ale ja uznałem, że wykorzystam okazję
@D3lt4 naprawa 6-7k poza ASO Forda( ͡° ͜ʖ ͡°). Roznica taka, ze DSG, Stronic, 7G tronic nie sypia sie prawie wcale. No chyba ze ktos oral nimi pole. Aczkolwiek zycze bezawaryjnosci ( ͡° ͜ʖ ͡°) warto zerknac czy nie leci olej ze skrzyni
@lemansblue wszystko sprawdzę w następnym tygodniu. Mam mega warsztat i po części dlatego wziąłem znowu Mondeo, bo się specjalizują w Fordach.

Jeśli tyle zapłacę, to trudno. Mam zamiar auto użytkować przez 4-5 lat, więc mi się opłaci. Z drugiej strony ktoś po remoncie skrzyni nie sprzeda tanio, więc błędne koło :) liczę tylko na to, że jak tym razem ktoś mi rozwali auto lub ja, to przed remontem skrzyni :x
@D3lt4 eee to ok. Myslalem ze powershifta juz montowali w przedliftach. Ale najstarsze Mondeo jakie sprzedałem to 2012, wiec nie wiem. W takim razie sorki za wprowadzenie w blad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze raz zycze bezawaryjnosci i Wesolych!