Wpis z mikrobloga

No nie znalazłem sensowniejszej alternatywy dla Mondeo...

Pierwsze foto - Mondeo kupione we wrześniu 2015. Drugie foto, koleś tygodniową #bmw trójką z przebiegiem 1300 km wymusił mojej żonie na osiedlowej dwa tygodnie temu. Wycena szkody u mnie większa niż wartość auta.

Rozważałem nowe auto w leasing. Odwiedziłem salony #skoda #opel #seat #ford i myślałem o nowej Astrze, starej Insignii po lifcie, nowym Leonie, nowym SuperBie, ale to wszystko albo mniejszy segment, albo nowe auta, których jest dużo na rynku i średnio sens brać nowe, żeby straciło tyle na wartości albo jak w przypadku SuperBa wychodziły mi wyceny po 150-160k, żeby mieć to co w Mondeo za 25k + kilka systemów typu asystent jazdy w korku no i nowe auto z salonu...

Ostatecznie znalazłem praktycznie identyczne auto jak miałem - takie same skóry itd.
Różnice:
W starym miałem roletki w drzwiach z tyłu
W nowym mam ksenony zamiast soczewkowych skrętnych i automat zamiast manuala. Reszta to samo. No i 100k mniej przebiegu, ale przebieg przy autach sprowadzanych to dla mnie najmniejsze ma znaczenie - Stare Mondeo sprowadzone w 2014 roku, kupiłem od 1 właściciela w PL, nowe sprowadzone 2 lata temu - kupiłem tak samo od 1 właściciela w PL.

#ford #mondeo
D3lt4 - No nie znalazłem sensowniejszej alternatywy dla Mondeo...

Pierwsze foto - ...

źródło: comment_ojQX6TBG1xhFy5XEeKm0gHMQhhZsdpGm.jpg

Pobierz
  • 31
Wycena szkody u mnie większa niż wartość auta


@D3lt4: CO?! Jaja se robisz?! TO się odwołuje od takiej decyzji, przecież tam się prawie nic nie stało. Maska, czy zderzak kupujesz nowy na szrocie. Cena naprawy nie więcej niż jakieś 3000zł xD
W warsztacie zaoferowali mi naprawę za 12k.


@D3lt4: to się szuka innego warsztatu. Mnie tez policzyli cenę w jednym 1100zł, w drugim zrobiłem za 600... Nic strasznego. Myślę, że jakby poszukać części na szrocie to zamykasz się w połowie wartości.

Maska, zderzak, błotnik, drzwi do lakierowania i dwie poduchy, wyśmiałbym warsztat, który chce za to 12k....
@lukdjy: to na priv po świętach, bo dzisiaj zrobię jak to wygląda pod maską itd.

Co miał płakać - mógł nie #!$%@?ć. W leasingu miał, więc na luzie podszedł.
@D3lt4: @lukdjy: co miał płakać jak miał GAPa ;)
@Zielony34: czemu nie skomentujesz? #!$%@? wie jak serwis mu to poskleja, mało to "specjalistów" mamy w kraju? dostanie auto w 4 różnych odcieniach i z rezystorami zamiast poduszek i będzie potem przy odsprzedaży się #!$%@?ć z klientami którzy stwierdzą, że auto całe malowane i pewnie po mega dzwonie...
@damian_co_dalej: otóż to. Auto bardzo dobre i byłem z niego zadowolony, wpakowałem rok temu w styczniu 5k w skrzynię i dwumasę, nie planowałem przez kilka lat go zmieniać, ale skoro był dzwon, to uznałem, że zmienię na automat, bo dużo w korkach stoimy.