Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
To ja też napiszę coś o studentach. Pracuję w redakcji gazety. Ostatnio szef przyprowadził do mnie i kumpeli bandę studentek dziennikarstwa. Chyba pierwszoroczniaki, przestraszone, młodziutkie, jedna nieco wygadana, reszta grupy patrząca na mnie i kumpelę jakby prezydenta Dudę na żywo zobaczyły. Wzięłyśmy je na bok i pytamy się trochę o studia.
- Uczą was jak pisać newsy? Jak w ogóle pisać tekst? Jak robić zdjęcia, wideo? Opowiadają jak wygląda praca w redakcji?
-Nie.
-Na jakiej jesteście specjalizacji?
-Krytyka.
-A to dobrze trafiłyście, my tu też uprawiamy krytykę, np. władz miasta.

Trochę z nich pobekałyśmy z kumpelą i powiedziałyśmy, że teraz damy im 20-minutowy wykład, który przyda im się bardziej niż 5 lat studiów. No chyba, że faktycznie jest gdzieś mityczna redakcja, która płaci regularnie nieznanym publicystom i felietonistom.

Dziennikarstwo to najgłupszy kierunek kompletnie nie uczący o realiach zawodu, szczególnie na państwowych uczelniach. W dobrych niepublikach uczą chociaż o nowych mediach. Serio, dziecko jeśli chcesz zostać humanistą to już idź lepiej na historię albo filozofię.

PS. W naszej redakcji nie pracuje ani jeden absolwent dziennikarstwa.
#studenci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 8
558bdbbb81: @konik_polanowy: same humanistyczne (czyli nie trzeba iść do Maca!) głównie polonistyka - to najczęściej, historia, ekonomia, kulturoznawstwo. W sumie jest chyba jakiś łepek, który studiował dziennikarstwo, ale nie skończył nawet licencjatu, tylko od razu zaczął pracować.

Zaakceptował: Asterling