Wpis z mikrobloga

#kciochpyta #edukacja #szkolastandard #gimbaza #wtf

Mirki, Murki, Mirabelki. Nauczycielka od WFu chce usadzić mojego młodszego brata, bo przez trzy tygodnie był chory na ostre zapalenie tchawicy. Wydarła się na niego przy całej klasie, że go usadzi. Sprawa jest głupia, bo młody już kibluje rok i byłaby to szansa na powrót do podstawówki (w końcu ma być koniec gimnazjów). Co te gimby dzisiaj to ja nie, ale pytanie - można coś z tym zrobić? Się poprawił - z reszty przedmiotów ma te... dopy (co te gimby dzisiaj to ja nie). Ale, kurde, nie przejść z WFu to już epic fail jest.
  • 4
@Cedrik: Papiery od lekarza i rajd na dyrektora. Albo jeśli lekarz rodzinny jest spoko, to wystarczy z nim pogadać, żeby zwolnienie do końca roku dał. Wtedy młody na świadectwie będzie miał ocenę z poprzedniego półrocza.
@Cedrik: Niech raz w życiu zrobi coś dobrego, nawet dla siebie. Skoro był chory i nie chodził przez 3 tygodnie do szkoły, to nauczycielka na pewno z tego powodu nie wydarła się na niego. Prawda? Coś innego zrobił albo robił wcześniej (wagary, lewe zwolnienia, itp.). Może jakieś przeprosiny, realna poprawa zachowania i koniec z absencją?

Nauczyciele to ludzie, zazwyczaj są bardzo wyrozumiali i jak taki smark nie potrafi docenić ich starań