Wpis z mikrobloga

@Bethesda_sucks: Beka z ciebie. Gdybyś był inżynierem, to byś wiedział, że najlepiej jest najprościej, najtaniej, najszybciej, minimalizując ryzyko błędu tak bardzo, jak tylko się da. Nie dość, żeś głupi, to jeszcze zarozumiały.
  • Odpowiedz
  • 123
@Bethesda_sucks a co ma inżynier lotnictwa do wiedzy ile cyfr ma pesel? Przecież ta wiedza mało komu jest do szczęścia potrzebna.

Zanim puściłem filmik policzyłem sobie na szybko na palcach, chciałem się pośmiać, a ona zrobiła to samo co większość ludzi i odpowiedziała prawidłowo.

Ja widzę tylko dwie opcje - albo jesteś trollem, albo nadzwyczajnie w świecie głupi
  • Odpowiedz
@Catttana: No to przyznaj się co prowadzisz? Technologię żywności? No i skoro masz takich tępych studentów to czemu ich nie oblejesz?

@KrzLis @kobietanawykopie: @bear2112: @Sirion: @gleorn: @twardziel_psychopata: @brck89: @igiproject
lol
Mówimy o liczeniu do 11 (słownie: jedenastu), 6 cyfr widać momentalnie bo to data urodzenia, kolejne 5 w 3 sekundy można spokojnie dodać. Skoro zdążyła policzyć
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks:
Nie wiedziałem, że taki z ciebie bóldupnik xD. Znaczy trochę wiedziałem, ale nie że aż tak. O #!$%@?, stary, bo kobitka policzyła na palcach, trzeba dramę kręcić xD.
  • Odpowiedz
No jak dla ciebie to nie obciach, że ktoś nie potrafi policzyć do 11 w pamięci to nie mam pytań :D


@Bethesda_sucks: Policz do 11 w pamięci, jednocześnie recytując kolejne cyfry peselu i mając na to mocno ograniczony czas.

Odliczając na palcach jest po prostu szybciej i mniejsza szansa na pomyłkę, czyli np. policzenie jednej cyfry dwa razy.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Nie przystoi może matematykowi. Skuteczne rozwiązanie problemu praktycznego, nawet jeśli jest "brzydkie" od strony formalnej, jak najbardziej przystoi inżynierowi.
  • Odpowiedz
No ja tu widzę ból po przeciwnej stronie, mało się nie popłakali co niektórzy :D. Aż do gorących trafiłem.


@Bethesda_sucks: To, że trafiłeś w gorące, gdzie większość plusów mają komentarze przeciwstawne do Twojego, powinno dać Ci do myślenia
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks moim zdaniem dobrze zrobiła, dużo lepsze rozwiązanie niż próba zgadywania. I optymalizacja zasobów pamięci ;) zna swój pesel, to jego długości nie musi pamiętać tylko może sobie policzyć. A liczyć można nawet na włosach, byle wynik był dobry.
  • Odpowiedz
@Catttana: Ale jakie ego? Ja się śmieję z tego, że inżynier liczy na palcach do 11, tam nie było żadnej filozofii, żadne prawa oprócz najprostszej arytmetyki, z którą lepiej poradziłby sobie niejeden uczeń podstawówki. No i jak pisałem, już kilkukrotnie to pytanie się pojawiało i faceci potrafili policzyć bez używania palców.
  • Odpowiedz