Wpis z mikrobloga

Jakie podręczniki od matematyki są #!$%@?!!!
Tak, #!$%@?!!!
Pokazują w przykładach rozwiązania najprostszych zadań
tymczasem w zadaniu oznaczonym w danym dziale już numerkiem 6/7/8
zaczynają się dziać rzeczy o których się fizjologom nie śniło
a biedny uczeń nie wie jak ma to rozwiązać, bo nikt mu nigdy nie pokazał!!!
Jednak jak się wpisze zagadnienie w YouTube to pierwszy lepszy matematyk potrafi wytłumaczyć dane zagadnienie jak krowie na rowie, tak, że każdy, nawet głupek zrozumie, w średnio 4 do 6 minut.

Chyba nie trzeba dodawać, że nie wszystkie zagadnienia i typy zadań są dobrze wytłumaczone w Internecie, a na klasówkach pojawiają się same zadania w stylu "6/7/8"
#matematyka #zalesie #oswiadczeniezdupy
Z.....e - Jakie podręczniki od matematyki są #!$%@?!!!
Tak, #!$%@?!!!
Pokazują w pr...

źródło: comment_ytwLzSiq24aYHPWKQETkxIYHY33E68do.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@voor Ta. Analiza Banasia, nie miałem pojęcia jak zrobić jeden przykład, chcę zobaczyć wskazówkę z tyłu i znalazłem. "Rozwiązanie zostawiamy czytelnikowi, który powinien już nabyć potrzebne umiejętności" (cytat może być nieco niedokładny)
  • Odpowiedz
Dlatego elektroniki uczę się na angielskich kanałach i z ksiązki pisanej przez amerykanskiego profesora z Harvardu która


@szczym_do_ludzi: blablabla

ale ty fajny i do tego jeszcze po angielsku czytasz jestem pod wrażeniem
  • Odpowiedz
@ZjemCiNoge:
TLDR


No tak się składa że to jest jeden z prostszych podręczników do matematyki (nowa podstawa). Sam z niego korzystałem i bardzo sobie chwalę. Jeśli jesteś na 1 części podręcznika i radzisz sobie z programem w weekend to jestem pod wrażeniem ale przy konfrontacji z trygonometrią albo o zgrozo z maturą się po prostu wypi**lisz. Bo widzisz równania kwadratowe wymierne czy wykładnicze to po prostu równania. Tak
  • Odpowiedz
@ZjemCiNoge: Mam ten sam podręcznik, 3 techbaza inf z matmą rozszerzoną here
Te zadania nie są trudne, trzeba je zrozumieć, a do tego trzeba mieć normalnego nauczyciela to raz, a dwa to że samemu trzeba zrozumieć matematykę.
Uczę się 10 minut przed kartkówką/klasówką oceny 3 albo 4. Zazwyczaj się wyjebuje na tym, że pomylę się w obliczeniach xD
  • Odpowiedz
a biedny uczeń nie wie jak ma to rozwiązać, bo nikt mu nigdy nie pokazał!!!

@ZjemCiNoge: #!$%@?. Uczeń nie wie jak to rozwiązać, bo nie rozumie co robi. Po to właśnie są trudniejsze zadania - żeby sprawdzić czy rzeczywiście rozumiesz, czy po prostu umiesz 'typ zadania' na pamięć (co jest niestety plagą).
  • Odpowiedz