Wpis z mikrobloga

Jakie podręczniki od matematyki są #!$%@?!!!
Tak, #!$%@?!!!
Pokazują w przykładach rozwiązania najprostszych zadań
tymczasem w zadaniu oznaczonym w danym dziale już numerkiem 6/7/8
zaczynają się dziać rzeczy o których się fizjologom nie śniło
a biedny uczeń nie wie jak ma to rozwiązać, bo nikt mu nigdy nie pokazał!!!
Jednak jak się wpisze zagadnienie w YouTube to pierwszy lepszy matematyk potrafi wytłumaczyć dane zagadnienie jak krowie na rowie, tak, że każdy, nawet głupek zrozumie, w średnio 4 do 6 minut.

Chyba nie trzeba dodawać, że nie wszystkie zagadnienia i typy zadań są dobrze wytłumaczone w Internecie, a na klasówkach pojawiają się same zadania w stylu "6/7/8"
#matematyka #zalesie #oswiadczeniezdupy
Z.....e - Jakie podręczniki od matematyki są #!$%@?!!!
Tak, #!$%@?!!!
Pokazują w pr...

źródło: comment_ytwLzSiq24aYHPWKQETkxIYHY33E68do.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@ZjemCiNoge: lepsze są zadania z fizyki w których pytają cię o rzeczy o których zupełnie nie masz pojęcia. Nie że w sensie fizycznym tylko np.

Kula do kręgli załadowana na trebucz zostaje wystrzelona po czym odbija się od batutu. Narysuj tor ruchu kuli i wypisz równania ruchu w każdej fazie. Narysuj siły działające na kulę trebucz i batut. xD

Wszystko fajnie tylko nie wiesz co to trebucz i batut
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: u mnie kiedyś w licbazie było zadanie na klasówce - z ruchów kiwającej kaczki w samochodzie trzeba było obliczyć chyba prędkość samochodu (kiwająca figurka miała częstotliwość drgań od silnika)
  • Odpowiedz
@ZIELONECZKA_WSCIEKLA: widze kolega lubi wymyślac koło od nowa. Są zadania gdzie ćwiczy sie myślenie, ale są też zadania gdzie trzeba pozdnać metodę 'podejścia' do problemu. Albo czesto w ogóle pomija się ten etap jakim jest odpowiednie rozumowanie tylko od podania wzorów od razu przeskakuje się do rozwiązywania problemów. Możesz przeczytac słowinik i nauczyć się go na pamięc, nawet ze zrozumieniem, ale to nie oznacza, że napiszesz ładny felieton czy prawidłowe
  • Odpowiedz
@voor: i to jest rak polskiej edukacji. Dlatego elektroniki uczę się na angielskich kanałach i z ksiązki pisanej przez amerykanskiego profesora z Harvardu która jest zajebiście prosta do zrozumienia, ale nie ma w niej zbytnich uproszczeń. Tak samo jak czytam artykuły dla fachowców pisane przez badaczy z amerkanskich koncernów tez jestem w stanie zrozumieć '#!$%@? of operation' mimo, że jestem samoukiem.
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: Ale jaki rak polskiej edukacji? Ja mówię o NORMALNYCH, PRAWDZIWYCH podręcznikach do matematyki. I mówiąc matematyki mam na myśli prawdziwą matematykę. Liczenie całek potrójnych w różnych układach współrzędnych to nie jest prawdziwa matematyka - to są rachunki. Mowa o podręcznikach typu "Analiza rzeczywista" Rudina czy "Wstęp do algebry" Kostrikina. Tam zadania na liczenie się nawet nie zdarzają, wszystko to ciężkie dowody, które i tak są w zasadzie podstawami matematyki.
  • Odpowiedz
widze kolega lubi wymyślac koło od nowa. Są zadania gdzie ćwiczy sie myślenie, ale są też zadania gdzie trzeba pozdnać metodę 'podejścia' do problemu.


@szczym_do_ludzi: Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie problemy, do których wymyśliłem od zera metodę "podejścia" potrafię wciąż rozwiązać po wielu latach, a gdy ktoś mi powiedział jak daną rzecz się robi to po roku albo dwóch nie potrafię sobie przypomnieć większości sztuczek.
  • Odpowiedz
Pokazują w przykładach rozwiązania najprostszych zadań

tymczasem w zadaniu oznaczonym w danym dziale już numerkiem 6/7/8

@ZjemCiNoge:

hehehe "wiesz" jak działają wskaźniki? zaimplementuj mi przeplot kilku list o różnej długości, razem z priorytetami xDD te studenty w tych czasach, nic nie potrafią, niczego się nie uczą XDD
  • Odpowiedz
@jurek-xd: Ja to się 17 tematów uczę w 1 weekend, na lekcjach nie potrafię zrozumieć tłumaczenia nauczyciela, więc 2 miesiące na matematyce mam "fajrant", ale potem weekend przed klasówką(cała sobota, niedziela + poniedziałek do 13) ogarniam to co reszta klasy przez 2 miesiące i klasówkę zaliczam ( )
Niestety, totalnie nie potrafię się zmobilizować do systematycznej nauki i potem tonę w zadaniach ( ͡°
  • Odpowiedz