Wpis z mikrobloga

@wutka: listwa jest, odwodnienia brak - ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do płyt to być może masz rację, ale sprawdzałem, jak to wygląda na refkach i... różnie to bywa.

@Surgeon po lewej stronie poza kadrem są wysokie drzewa, może tam się przedostało słońce. Scena oświetlona jest IBL i vraySun. Żadnych dodatkowych źródeł światła nie ma.
@Surgeon: zawsze mam z tym problem, by ocenić, czy coś jest dobrze oświetlone. Wrzucałem wcześniej wipa, który miał dość płaskie światło i poszedłem w w stronę wyraźnego zaznaczenia linii cienia. Być może jest tak, że to niebo nie sugeruje takiego słońca?
@cimathel: mógłbyś powiedzieć ile na czymś takim zarabisz i ile ogólnie już w tym siedzisz? Muszę się zdecydować pomiędzy programowaniem a grafiką, a bardziej podoba mi się to drugie bo rysuję i w ogóle bardziej mam wizualne podejście do życia.. To jest scena 2d czy trójwymiarowy obracany obszar?
@loczyn: Masz rację, zielsko mnie mega #!$%@?, chyba na siłę próbuję z tym... a to paint effect, a to speedtree, vray fur - to Twoje wyszło o wiele lepiej. #!$%@? przy tym co nie miara, rendertime w górę a i tak wygląda suabo. Dzięki za opinię!
@loczyn: Źródła światła są dwa IBL i sun, niby oba skorelowane ze sobą, dokładnie z drugiej strony od tego, gdzie Ty ustawiłeś ;) Nie wiem czemu, ale mi się takie przesaturowane kolory źle kojarzą. Może to jest strata czasu itd, ale staram się jak najmniej bajerów w PSie robić a wycisnąć możliwie dużo z 3D. Pewnie dlatego moje prace są takie #!$%@?, hehehe
@cimathel: Słusznie, że próbujesz, bo wtedy się uczymy, ale w komercji musisz zdać dobry obrazek. Jak klient zadowolony to wróci, a w personalnych możesz próbować w 3D.
Szkoda czasu, jak to wręcz samo się prosi o tło w 2D :)
Traktuj soft jak narzędzia. To, że zrobisz coś w Szopie nie czyni Cię złym grafikiem, a wręcz bym powiedział, że tym dobrym :)