Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie
Jak nauczyć się #photoshop? Z 5 lat temu uczyłam się podstaw i nawet dorabiałam sobie w domu kultury w moim mieście, robiąc plakaty ulotki itp. Pamiętam, że mega mi się to podobało, jednak byłam samoukiem i były to naprawdę podstawowe rzeczy.
5 lat później a na rysuje ale... Rysunki techniczne. Po skończonej polibudzie myślałam że to jest to, czego chce i nie mogę powiedzieć, że nie lubię tego, co robię, ale gdzieś zawsze w głębi duszy wiedziałam, że chce pracować projektując zgoła inne rzeczy.
Jak się do tego zabrać? Czy wersję studenckie wystarczą do nauki? Czy są kursy online?
Bardzo proszę o porady

#grafikakomputerowa #grafika #rysunek
  • 24
@loczyn: okolice Leeds ;)
może zabrzmi to naiwnie, ale tak to do tej pory dla mnie wyglądało-w tym kraju jak chcesz, to się da. Tak właśnie dostałam swoją pracę. aplikowałam z głupa dosłownie na stanowisko, na które w życiu bym nie pomyślała, że się dostanę. CADa miałam trochę na inżynierce, jednak później nie uzywalam go przez 3 lata. Pamiętam że jak mnie posadzili przed kompem, to nie pamiętałam jak exportowac rysunek
@Dewss Moim zdaniem musisz się zdecydować co chcesz dokładnie robić. Retusz ? Plakat ? Ilustracja ? Web design ? UX ? UI ? Branding ? Grafika to dość obszerna dziedzina, bez specjalizacji będzie tak jak ktoś napisał wcześniej - wizytówki i ulotki za 2500 brutto/miesiąc.

Ja osobiście dobrą kasę robię na layoutach stron www oraz wykonywaniu i retuszu fotografii produktowej. O całej reszcie mam mgliste pojęcie i raczej mi to nie przeszkadza.