Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie
Jak nauczyć się #photoshop? Z 5 lat temu uczyłam się podstaw i nawet dorabiałam sobie w domu kultury w moim mieście, robiąc plakaty ulotki itp. Pamiętam, że mega mi się to podobało, jednak byłam samoukiem i były to naprawdę podstawowe rzeczy.
5 lat później a na rysuje ale... Rysunki techniczne. Po skończonej polibudzie myślałam że to jest to, czego chce i nie mogę powiedzieć, że nie lubię tego, co robię, ale gdzieś zawsze w głębi duszy wiedziałam, że chce pracować projektując zgoła inne rzeczy.
Jak się do tego zabrać? Czy wersję studenckie wystarczą do nauki? Czy są kursy online?
Bardzo proszę o porady

#grafikakomputerowa #grafika #rysunek
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dewss: ściągnij triala i działaj. Są też wersje studenckie, tańsze. Warto nauczyć się też, illustrarora oprócz fotoshopa. Te dwa programy pięknie ze sobą działają.
  • Odpowiedz
@xyz23: @xandra: dzięki! Trial będzie jednak na ile.. Miesiąc? Chodzi mi właśnie o to, czy te studenckie wersję nie są bardzo okrojone ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale z drugiej strony na początek dobre i to
  • Odpowiedz
@Dewss: samoukiem byłam na początku, zaczynałam w liceum potem poszłam do szkół kierunkowych. W między czasie zaczęłam pracować w agencji reklamowej. W pracy człowiek najwiecej się uczy. Moja rada, przyjmuj jak najwiecej zleceń, rób coś dla zabawy, swoje rzeczy. Próbuj różnych programów. Zacznij od pakietu Adobe ale spróbuj też później 3de kto wie może będziesz sobie w tym dobrze radzić a może animacja?
Zależy co chcesz robić. Pracuję używając w
  • Odpowiedz
@xyz23: @loczyn: dzięki wielkie, jesteście mega mili :) jeszcze za wcześnie na pytania, bo tak jak mówię dopiero planuje kupić sprzęt( moj laptop leży) i zdobyć Photoshopa i wtedy będę działać i pewnie pytać ;)
Powiem szczerze, że tego laptopa planowalam kupić ze względu na to, że sama zajmuje się projektami w systemach CAD i chciałam rozwijać się w tym kierunku, ale kurcze zawsze mówiłam, że grafika to
  • Odpowiedz
jak projektujesz w Cad, to pomyśl o robieniu wizualizacji.


@xyz23:
Plusy:
- można się bardzo szybko nauczyć trzaskać dobre wizki (3
  • Odpowiedz
@loczyn: nie wiem, może przez to, że miałam styczność z branżą architektoniczną wydawało mi się zawsze, że jest właśnie duża potrzeba na tego typu rzeczy.
  • Odpowiedz
@loczyn: @xyz23: mieszkam w uk i właśnie widziałam masę ogłoszeń, z widełkami nieco lepszymi, niż to co teraz dostaje
Nie wiem, czy koniec końców będę pracowała jako grafik, jest to dopiero pomysł, droga przede mną ogromna ale spróbować muszę, bo łazi to za mną odkąd pamiętam. Zawsze można na początku brać jakieś projekty po godzinach właśnie takie jak wizytówki i plakaty, nie muszę do tego rzucać pracy ;)
  • Odpowiedz
że jest właśnie duża potrzeba na tego typu rzeczy.


@xyz23: Jest, ale osób robiących wizek jest najwięcej spośród 3D, z czego większość deweloperów jest obstawiona przez firmy które się w wizkach specjalizują i mają ugruntowaną pozycję na rynku.
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy koniec końców będę pracowała jako grafik, jest to dopiero pomysł, droga przede mną ogromna ale spróbować muszę, bo łazi to za mną odkąd pamiętam.


@Dewss: Traktuj grafikę jako hobby.
Ma to swoje plusy, bo jak będziesz miała problem ze znalezieniem pracy to się nie zniechęcisz.
Dwa - będzie Ci lepiej wchodzić.
Trzy - mając dużą presję na zasadzie "muszę uczyć się grafiki by za rok znaleźć pracę
  • Odpowiedz