Wpis z mikrobloga

Masz do pokonania trasę 2600 km do Grecji i z powrotem. Środek lokomocji to samochód, którego jeszcze nie masz, a masz do wydania na niego 15 tys. zł Nie możesz robić żadnego remontu poza standardowym paskiem rozrządu, płynów i filtrów. Szukasz więc samochodu w najlepszym stanie technicznym za taką kasę, co wybierasz?

#samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa
pogop - Masz do pokonania trasę 2600 km do Grecji i z powrotem. Środek lokomocji to s...

źródło: comment_OJs23AUek7dfbFr6mK2N8wYyHh4iDgO0.jpg

Pobierz
  • 150
@pogop: robiłem tą trasę w jedną stronę przez Albanie i Czarnogórę bez autostrad, a z powrotem do PL autostradami - łącznie 7000km. Sam kupiłem Focusa MK2, za 15k powinieneś kupić sztukę z lat 2006-2008 w dieslu. W trasie pali 4,5l a robiłem tym trasy po 2-3kkm na raz i nie było problemów żadnych, części też tanie.
co wybierasz?

@pogop: kupuj starego rzęcha za 3 tysiące. Jak się zepsuje, to siup na złom i znów kolejnego...

A tak serio, to na tak długie dystanse, to chyba nie warto jechać samochodem, który przez pewien czas nie był sprawdzony i nie usuwano w nim na bieżąco usterek. Chyba, że lubisz loterie i jesteś mechanikiem :)
@pogop: polecam grande punto / punto evo 1.4 77km. nie do #!$%@?. drugie takie w rodzinie. pierwsze skonczylo zywot przy 180tys km po dachowaniu (przez 7 lat od nowosci wysiadla jedynie pompka od sprzegla za 100zl), tyle kosztow. drugie jezdzi caly czas dokladnie tak samo, przebieg ~80 tys km
@Spiszka na biało dymi jak bierze wodę... Olej pali się raczej na taki niebieskawy, ewentualnie czarny :P No i musisz odpalać na zimnym silniku, jak dużo bierze to będzie widać, ale też 100% pewności nie ma.
Mercedes C klasa, w202, rozrząd odpada, bo jest łańcuch. I jeszcze w cenie będzie cała wycieczka na wypasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w zeszłym roku w 3 dni zrobiłem takim 3k km (rocznik 97, 1.8 benzyna)
@pogop: corolla e12 2.0 d4d 90KM - miałem to gówno i było przewspaniałe. Gdyby miało pancerny bagażnik ,który nie gniecie się jak ktoś się w niego #!$%@? to pewnie bym go nigdy nie sprzedał. Nie wiem jak ceny obecnie, ale chyba powinieneś się zmieścić w budżecie.
@pogop: W zeszłym roku z dziewczyną robiłem podobną trasę Mazdą 6 2003 TD. Koszt takiego auta ze względu na renomę korozyjną to ok 7000zł. Plus tego samochodu jest taki, że jak złożysz tylny rząd siedzeń i rozłożysz matę samopompującą lub materac to w dobrym komforcie w dwie osoby się wysypiasz :)
@geuze o nie kolego, z oleju jest bialy/siwy dym, spaliłem kiedyś w Lagunie 5,5l oleju jak mi przez turbine zaciągnęło
Na czarno to olej ale napędowy dymi
@pogop: Toyota Corolla 2004 - 2005r. przebieg 100 - 120 tys. km Benzyna Hatchback/sedan do kupienia za około 14ooo. Zostaje na ubezpieczenie assisance, uzupełnienie płynów w aucie i przegląd auta przed podróżą. Marka i mofel wg. kilku testów uznawana za mało awaryjną.