Wpis z mikrobloga

Masz do pokonania trasę 2600 km do Grecji i z powrotem. Środek lokomocji to samochód, którego jeszcze nie masz, a masz do wydania na niego 15 tys. zł Nie możesz robić żadnego remontu poza standardowym paskiem rozrządu, płynów i filtrów. Szukasz więc samochodu w najlepszym stanie technicznym za taką kasę, co wybierasz?

#samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa
pogop - Masz do pokonania trasę 2600 km do Grecji i z powrotem. Środek lokomocji to s...

źródło: comment_OJs23AUek7dfbFr6mK2N8wYyHh4iDgO0.jpg

Pobierz
  • 150
A gdzie ja napisałem, że o mnie chodzi? Pytanie czysto teoretyczne. Do Grecji pewnie był na luzie pojechał moim Peugeotem 307, tylko jeszcze po poprzednim właścicielu mam kilka rzeczy do zrobienia.
@Spiszka: a jak się sprawdza PRZED kupnem, czy nie bierze oleju? xD

Mazdy zawsze biorą olej, moja bierze jakieś 100g/2 tysiące km i to dobry wynik.


@Strzelacz: 100g/2 kkm to żadne zużycie. Ja do Opla dolewam dopiero jak z pół litra zejdzie, bo potrafi wypić litr na tysiąc przy ciężkiej nodze, a standardem jest tak 300-500ml.
@pogop: astra 1.4 kombi rocznik <1995, piszę całkiem poważnie, sam taką kupiłem w maju, wymieniłem rozrząd i płyny i zrobiłem 12000km w 2 miesiące. Nie do zajechania. Aha, dałem za nią 200€ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie do zajechania.


@revolta: stare padła w trasę mają taką wadę, że może ci się zepsuć pierdoła kosztująca 100zł a uniemożliwiająca dalszą jazdę, mi na przykład w lanosie pękła linka od ręcznego i zablokowała się w bębnie blokując prawe koło, koszt wymiany 70zł ale trzeba mieć narzędzia i od cholery czasu bo mocowana jest nad wydechem i bez kanału to mordęga

za 15k można wyrwać dacię sandero od jakiegoś grzyba
@pogop: znafcy co polecają 20 letnie klepy albo miejskie fiaciki z silnikami z kosiarek najdłuższe trasy robią w sobotę do lidla. W kwocie co podałeś bracie spokojnie wyrwiesz coś czym w ciszy i w miarę szybko i wygodnie przejedziesz te 2,5kkm i to prawdopodobnie w skórze i full opcji rozglądaj się mercem w203 bądź wspomnianą wyżej e46 tylko w niej szukaj silnika z rozrządem od strony chłodnicy nie wału