Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj na prelekcji pod tytułem "Blockchain – przyszłość współdzielenia danych i zawierania umów w Internecie". Szkoda, że powinna nazywać się "Jak w Naszej Firmie używamy funkcjonalności oferowanej przez Ethereum i jak Ethereum niekoniecznie nadaje się do wszystkiego, oraz jak blockchain jest przehajpowany i umrze w maks 5 lat". Jak zapytałem kolesia co sądzi o paru innych projektach, jak chociażby Golem to nie wiedział o czym mówię. Dramat. Utwierdzam się w przekonaniu, że technologia ta jeszcze raczkuje i jest konkretnie niedoceniana. A może to ja jestem przesadnym optymistą w tym temacie?
#blockchain #bitcoin #kryptowaluty #programowanie
  • 8
@InPay: Skąd wiesz, że to Roche? Ale tak, było to Roche. I robią w ETH, robią. Jakiś system do rejestracji, śledzenia zmian właścicieli, itd, konkretnych partii leków celem monitorowania ich drogi przez pośredników, zapewnienia ich oryginalności i w razie jakichś fuckupów możliwości sprawdzenia kto i gdzie nawalił. Tak w telegraficznym skrócie. Ewentualnie priv, bo głupio mi tak o szczegółach pisać, pomimo, że to było mówione na otwartym wykładzie.
@MysGG: A wiesz może gdzie można trochę tego liznąć? Pomijam, że to jest teraz modne, ale po prostu czytając o tym sporo i kręcąc się ogólnie od jakiegoś czasu w okolicach kryptowalut całkiem mnie temat zainteresował. Chciałbym trochę to liznąć od strony deweloperskiej. Da się coś znaleźć do poczytania, co by nie było suchą dokumentacją? Albo znasz jakieś inne firmy które coś okołoblockchainowego robią, gdzie mógłbym się próbować wciskać na praktyki?
@InPay: A to już nie do mnie pytanie. Ktoś z sali pytał, czemu to właściwie do blockchaina ładują, ale nie doczekał się sensownej odpowiedzi. Pytał też co ten przykład ma do ogólnych możliwości blockchaina, które miały być przedmiotem prelekcji - też nie doczekał się sensownej odpowiedzi. Mistrzostwem świata był livecoding pojedynczego smartkontraktu i odpalanie na nim testów jednostkowych. Też nikt nie wie po co i jak to się miało do tematu.