Wpis z mikrobloga

Uczę dzieci angielskiego w laotańskiej wiosce.

Niektóre na zajęcia przychodzą z zeszytami w reklamówkach bo nie mają toreb czy plecaków. Książkę mam tylko ja, więc gimnastykuję się jak tylko mogę aby wyciągnęły z zajęć tyle ile się da mimo braku materiałów.

Na raz mogę pomieścić lekko ponad 30 osób w drewnianym budynku w którym też śpię i gotuję. Na pierwsze zajęcia przyszła ponad setka dzieci. Czekali na zewnątrz ponad 2h na swoją kolej.

A po zajęciach podszedł do mnie dziewięciolatek i zapytał czy zostanę w jego wiosce na zawsze, bo on chciałby nauczyć się angielskiego żeby znaleźć dobrą pracę i pomóc finansowo swoim rodzicom. To uczucie, kiedy musisz dziecku wytłumaczyć co to jest ważność wizy i dlaczego za jakiś czas musisz go opuścić... Brak mi słów.
#podroze
#wolontariat
#feels
  • 106
A po zajęciach podszedł do mnie dziewięciolatek i zapytał czy zostanę w jego wiosce na zawsze, bo on chciałby nauczyć się angielskiego żeby znaleźć dobrą pracę i pomóc finansowo swoim rodzicom. To uczucie, kiedy musisz dziecku wytłumaczyć co to jest ważność wizy i dlaczego za jakiś czas musisz go opuścić... Brak mi słów.


@beaver: A tym dzieckiem był młody Albert Einstein.
Pobierz SuchyBatman - > A po zajęciach podszedł do mnie dziewięciolatek i zapytał czy zostanę...
źródło: comment_pYLhGpIcMJJDsZ4xvpkiPTLvntceo5pV.jpg
Kurczę, robiłam to samo. Dzieciaki są takie swietne:) po czasie przeniosłam sie na wolontariat do stolicy, tam już cywilizacja i kupa kasy za prywatnr szkoły. Znalazłaś przez workaway?
@SuchyBatman: @cerastes: @natw: @etherevm: @geuze: @robin135: @pozzytywka:
Jestem w trakcie samotnej kilkumiesięcznej podróży po Azji. Miałam wracać po 2 miesiącach do Polski ale postanowiłam zostać dłużej i wrócić autostopem. Siedząc nad Mekongiem w Luang Prabang wpadł mi do głowy pomysł, zeby cos takiego zrobic i zaczęłam pytać miejscowych i przeczesywać internet. Dostałam kontakt do 22-latka który stworzył miejsce w którym dzieci z wiosek mogą bezpłatnie
Pobierz beaver - @SuchyBatman: @cerastes: @natw: @etherevm: @geuze: @robin135: @pozzytywka: 
...
źródło: comment_nolmP5PHHLeJR7Ihhr7DJD57GfSSOefi.jpg