Wpis z mikrobloga

Bratanek mojej znajomej mieszkający w USA robi sobie na lekcji w podstawówce tego rodzaju roboty z hydraulicznym zasilaniem. Mają też dużo innych ciekawostek. To nie jest nic specjalnego dla nich. Czy w polskich podstawówkach cokolwiek ruszyło do przodu w tym temacie, czy dzieci nadal grzebią patykami w ziemi?
#pytanie #szkola #nauka
Pobierz
źródło: comment_XMJZpKZxG06phZssUyZi6HgRFoX8klxd.jpg
  • 92
@Shanny: Są szkoły lepiej i gorzej zorganizowane i dofinansowane. Średnia jest niestety kiepska. Znam z autopsji przypadek, że nauczycielka z gimnazjum nie raz musiała za własne pieniądze kupować mazaki do tablicy ścieralnej. Dlatego, mimo że polskie dzieciaki zdobywają jakieś tam nagrody w konkursach matematycznych itd. (nie potrzeba na to dużych środków) to już czym wyższy stopień edukacji (wymagający nakładów na sprzęt i przede wszystkim kadrę) tym spadamy co raz mocniej w
@Shanny: Jeszcze dodam, że nasz prezydent Duda dorósł do prezydentury w wieku 40 kilku lat. A Trump w jakim wieku doczołgał się do podobnego stanowiska w USA? ( ͡º ͜ʖ͡º)
I kto tu się szybciej rozwija? SZACH MAT AMERYKAŃCE ( )
Bratanek mojej znajomej mieszkający w USA robi sobie na lekcji w podstawówce tego rodzaju roboty z hydraulicznym zasilaniem.

@Shanny: Ciekawym, czy po tych zajęciach sobie poradzi gdy okaże się, że w łazience ferszlus trzeba roztrajbować, bo droselklapa tandetnie zblindowana i ryksztosuje.
@Shanny miałem przedmiot praca - technika w pierwszych latach podstawówki i wyglądało to podobnie. Wiadomo że w Polsce w 1997 roku nie było kolorowo ale przedmiot był nienajgorszy.

Składania, czytania manuali i podstaw robotyki nauczyłem się na lego. Miałem w #!$%@? zestawów, rodzice wtedy bardzo dobrze zarabiali (relatywnie do średniej krajowej) więc dostawałem nowe co chwile. Nawet miałem tego wielkiego technicsa co był za 600 zł wtedy.
Nie wyobrażam sobie w polskiej szkole takich zajęć. A pomimo tego jesteśmy zapleczem wszelkiej maści specjalistów i super zdolnych programistów.

Nie chcę myśleć co by było gdyby faktycznie program nauczania ewoluował w stronę zajęć takich jak wskazane powyżej.