Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#emigracja #uk #niemcy #szwecja #norwegia #praca #pracbaza #januszebiznesu #europa

Do jakiego kraju w UE wyjechać gdzie znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wystarczy by pracować zgodnie z wykształceniem? W Polsce niestety pomimo wszelkich starań nie udało mi się do tej pory znaleźć pracy. Jestem zdeterminowany wyjechać z naszego kraju bo raczej nie widzę tu miejsca dla siebie a wierzcie mi próbuje już od ponad roku znaleźć swoje miejsce na krajowym rynku pracy. Niestety jako absolwent bez doświadczenia mam niewielkie szanse w Polsce. Ciekaw jestem jak sytuacja wygląda za granicą, tym bardziej że w wielu krajach bezrobocie jest poniżej 5% i myślę że tam może być o wiele łatwiej znaleźć coś dla siebie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Shyvana
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#emigracja #uk #niemcy #szwecja #no...

źródło: comment_VVsNMTbgzsE1FYe0MHZ5O8SASXiSBdLx.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • 2
@UncleBilly
@robertK Ze znajomością samego angielskiego to we Włoszech o sensownej pracy mozna zapomnieć. To są takie same zakute łby jak Francuzi i uważają, ze ich język jest jedynym słusznym.
  • Odpowiedz
@franaa: Nie,cos tam sie z nimi zgada ale o robocie mozna zapomniec.Ewentualnie z ruskim cos mozna probowac
Dla mnie to jest patologiczna sytuacja zeby tak robot nie bylo,czlowiek dorast akonczy szkole to powinna jakas robota byc a tu #!$%@? ani w kraju ani za granica.
  • Odpowiedz
**Eli_Nacz**: Z własnego doświadczenia powiem, że trafisz na szklany sufit - ok, pracę dostaniesz, zarobki będą niezłe, ale za 5 lat się obudzisz i zdasz sobie sprawę, że na stanowiskach kierowniczych są sami "nejtiwi", a ty choćbyś się dwoił i troił będziesz tylko "dobrym, miłym pracownikiem z Europy Wschodniej... Estonii? Czech? AAA Polski!". Nie opłaca się wyjeżdżać z kraju jeśli znasz ang na poziomie b2 - gdziekolwiek nie pojedziesz, prawdziwy angielski to
  • Odpowiedz
@unknown_stranger nawet nie wiesz co on skończył. To mogła być zaoczna pedagogika 5 godzin zajęć w tygodniu. A resztę tygodnia mógł przechlać. Nie da się skończyć studiów na politechnice bez praktyk. Po prostu się nie da - to jest element programu. Skoro nikt go nie chce to znaczy, że albo na tych praktykach spierodlił, albo skończył ww. pedagogikę w trybie chlanie i ćpanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania w UK całkiem spokojnie sobie poradzisz. Język to kwestia wprawy a wykształcenie ma mniejsze znaczenie niż.to co faktycznie potrafisz i czy pracowałeś w Zawodzie. Ale tutaj lubią dawać szansę.
  • Odpowiedz
@Kiszka_94: te "obowiązkowe" praktyki nie są wcale obowiązkowe - na AGH idzie się wykręcić gówno szkoleniami z działu karier, poza tym nie znasz jego sytuacji. Sam skończyłem praktyki w dziedzinie X, ale dzięki temu zdałem sobie sprawę, że wolę/lepiej będzie iść w dziedzinę Y i wychodzi na to, że doświadczenia mam 0. Już mniejsza z tym, że ten 1 obowiązkowy miesiąc to nie jest dużo doświadczenia.
  • Odpowiedz