Wpis z mikrobloga

@Diplo: M3 kosztuje w Niemczech od 76 tysięcy euro przy zarobkach jak mniemam około 2500-3000 euro. W Polsce przy zarobkach 2500-3000 zł M3 kosztuje jakieś 350 tysięcy zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@swinkapl: Golf TDI kosztuje od 76 tysięcy złotych przy zarobkach około 2500-3000 złotych. Na ukrainie przy zarobkach 2500-3000 hrywien TDI kosztuje jakieś 3 goryliony hrywien ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@swinkapl: i kolejny co porównuje 1 do 1. Nie żeby to coś zmieniało do twojej ogólnej tezy (tak, oczywiście Niemcowi jest łatwiej kupić mieszkanie niż Polakowi) ale:

mediana zarobków w Niemczech to 1710 eur, w Polsce 570 eur czyli 2433 zł. A więc Polak zarabia o jakieś 40% więcej złotówek niż Niemiec EUR, 40% to jednak spora różnica więc swojego Niemca 2500-3000 eur zestawiaj z Polakiem 3500-4200 zł.

Po drugie średnia cena mieszkania za m^2 w Niemczech to jakieś 2000 eur, w Polsce ok. 4500 zł (oczywiście to średnie dla całego kraju, jeżeli chcesz powiedzieć że hurr durr co najmniej 6000 to owszem - ale w dużych miastach). Odpowiednik M3 za 75k eur z Niemiec w Polsce kosztowałby więc jakieś 170k zł, nie 250k-350k jak
  • Odpowiedz
@kayleigh1507: serio? Sorry, do głowy mi nie przyszło że ktoś może zestawiać siłę nabywczą na podstawie dostępności ludzi do dóbr luksusowych :) No i kto normalny przy zarobkach 2500-3000/m-c w ogóle rozważa zakup auta za 75k ...
  • Odpowiedz
@sakfa: Eeee, nie wiem o czym ty do mnie piszesz... Po pierwsze to rozmowa była o BMW M3, po drugie to tylko żartobliwy kąs, że jednak Niemca na taśmie stać po 6 latach oszczędzania na M3, a Polaka ni cholery.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: no i co że mają? Chodzi o to, że pracownik takiego Forda w Polsce (nie mówiąc o Trzecim Świecie) nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup nowego auta, średniej klasy marki, przez którą jest zatrudniony, oczywiście nie chodzi tu o jedną pensją, ale o rozsądny czas oszczędzania. @damian_co_dalej: ???
  • Odpowiedz
@Lenssu: silniki z boeinga to może przesada, ale np mój wujek pracując nie całe 30 lat w bmw na Bawarii kupił sobie trzy nowe bmw i jeden ford galaxy też nowe(oczywiście po kolei nie na raz)
  • Odpowiedz
@Cthulhu_Junior: Pozwolę sobie skomentować ten wpis używając ogólnie przeciętnego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, którą graficznie przedstawia się jako "X" oraz czwartą litera alfabetu, którą graficznie przedstawia się jako "D", celem wyrażenia mojego rozbawienia treścią, z którą się teraz zapoznałem
  • Odpowiedz