Wpis z mikrobloga

Espace IV, 2006 po lifcie. Bardzo fajne wyposażenie (duża navi, kamerki cofania, czujniki itp) ale nieszczęśny silnik 1.9dCi. Autko na prawdę porobione, nowe wtryski na gwrancji, nowa turbina na gwarancji, aku, osprzęt klimatyzacji, dopiero co zmienił rozrząd, klocki tarcze. Od mojego dyspozytora (kupuje Koleosa od kierownika :P). Auto generalnie fajne w środku wygląda jak nowe ale ten silnik złą sławą owiany. Brać czy odpuścić?

#motoryzacja #renault
  • 19
@nandrolone: odpusc, panewki do bani to raz, a dwa ze elektryki tyle i to takiej watpliwej reputacji ze szkoda gadać xD i nie mówię zebys wzial golfa z szybami w korbotroniku, tylko oszczedzam ci chronicznego #!$%@? :D
@grucha_88: No, panewki bez zamków lubią się obracać. Ale podobno to zależy od oleju (podobno na 5W30 nie ma tego problemu) i czasu wymianu tego oleju producent zaleca 30k. :)

Tam miał problem z poziomowaniem ksenonów ale wymienił jakiś moduł i wszystko gra. No nie wiem dziś będę go na spokojnie oglądał. Tylko patrząć na inne podobne np. Touran, Peugot to można powiedzieć to samo. :)
@nandrolone: te złe sławy to można sobie wsadzić w buty. Jedne silniki wytrzymują #!$%@?ą eksploatację, inne rozpadają się jak się o nie nie dba. Zależy jak poprzedni właściciel nim jeździł i jak dbał. No i czynnik losowy - w każdym może się coś rozpaśćm w jednym szybciej w innym później, to nie lata 80 gdzie auto miało milion kilometrów po złych drogach przecjechać tylko czasy obecne, gdzie ma się dość szybko
@adgebworthy: Mój dyspozytor ma z 60 lat :P Jeździł spacerowo, rodzinnie. Wszystkie pieniądze wrzucał w ten samochód to maniak jest. Musi mieć wszystko dopieszczone na maxa. Ale jak widać z Renault idzie znowu do Renault. Czyli nie jest zniesmaczony tą marką mimo tego, że miał trochę problemów z turbo i wtryskami. Wiem, ze te silniki potrafią nawet 700k przejechać ale jak mówisz to loteria jest.
@budus2: Gdyby to było 130KM to bym nawet nie pisał tutaj. Trochę się cykam ale generalnie lepiej auto od kogoś sprawdzonego, ze znajomą historią niż jechać np. w Polskę i kupić na prawdę coś w losowym stanie. Akurat ten Espace to przypadek bo chce kupić coś do 15k a, że jest taka opcja to się nad nią zastanawiam.