Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam takie pytanie. Zrodził mi się w głowie taki pomysł, który nazywam sobie projektem "Piechotą do Nieba", a który ogólnie mówiąc jest pomysłem przejścia pieszo z Polski do Portugalii w celu zmierzenia się z demonami które 14 lat temu w Portugalii trafiły do mojego życia i zaczęły zmieniać je w piekło z którego powoli wychodzę. Ta podróż, licząca ok. 4000km i trwająca ~6 miesięcy, ma być takim przypieczętowaniem tej walki. Jednak żeby się udała muszę uzbierać środki w ilości które są dla mnie możliwe tylko dzięki Polakpotrafi.pl. Chciałbym też prowadzić vloga dokładnie dokumentującego moją podróż, tak geograficzną jak i wewnętrzną.

A pytani jest takie czy jakbym zaczął taką zbiórkę crowfundingową i zrobił wykop to pomoglibyście wykopać na główną? (pytam tu bo zawsze nocna była mi bliższa :)). Jeśli tak to zostawcie plusika, to zawołam was jak będzie już taki wykop. thx from the mountain

#podroze #medytacja
  • 76
Wow, ostro mnie pojechaliście. Cała sprawa jest z wami totalnie nie związana, a mimo to macie bardzo dużo do wykrzyczenia kto komu ma dawać czy nie dawać swoje pieniądze i dlaczego


@jareqq: Co? Jak pojechałem? Ja Cię nie pojechałem ale napisałem całkiem poważny komentarz. Lol. po prostu jestem ciekaw na co ci kasa.
@jareqq: no ja odbieram to tak samo jak kolega @JakisTakiNick - zastanawia mnie tylko dlaczego zbierasz pieniądze na coś, na co każdy mógłby uzbierać w max 6 miesięcy, niezależnie od swojej pracy i płacy - sam pomysł mi się podoba i wspieram cię, żeby ci się udalo go zrealizować. Nie rozumiem jednak czemu wylewasz taki hejt - moim zdaniem niezasłużony, bo jedyne co napisałem, to wspomniałem że możesz znaczącą (napewno sporo
@petrodolan: Że mi się należy? Nie myślę w ten sposób. Twoja ocena to jest taki sposób myślenia jak

"TO JA JESTEM LEKARZEM I RATUJE ZYCIA ZA 3K PLN, A JAKIS PEWDIEPIE SE GRA W GRY I MA 15 MILINOW DOLAROW ROCZNIE?? "

No to graj sobie w gry, kto ci broni? Po to ktoś wymyślił taki serwisy, żeby ktoś kto robi to i tamto, mógł sobie wesprzeć kogoś takiego jak ja,
@petrodolan: kto wie, może moja wyprawa zapoczątkuje jakąś ogólnoświatową modę i ludzie z całego świata zaczną dawać polakom pieniądze za darmo żeby sobie mogli podróżować? :)
@jareqq: a czy ja komuś bronię cię wesprzeć? Pytam tylko jaki to ma sens - czemu o coś takiego w ogóle prosisz (bo jak wspomniałem, wystarczy trochę samozaparcia i można zejść z tą kwotą o ponad połowę w dół i samemu sobie na nią zarobić i wcale nie mówię tu o polowaniu na sarny - czy nie miałaby wtedy twoja podróż większej wartości/większego znaczenia)? Wygląda to aż bezczelnie, wybacz, ale po
@petrodolan: a ja sobie wybrażam jak ludzie bez żadnego głębszego powodu mi pomagają z tą wyprawą. tyle. czy obcy ludzie moga mieć więcej korzyści z mojej wyprawy czy z twoich? nie mnie oceniać. chętnie zawołam jak się uda i zacznę iść i nagrywać na vloga.
@jareqq: ok spoko, ale wydaje mi się, że źle sobie to wyobraziłeś od samego początku - coś, co miałoby wielokrotnie większą wartość, gdybyś sam sobie na to zapracował, chcesz zwyczajnie dostać od obcych ludzi. OK, być może ci się uda to zrealizować w ten sposób, być może znajdziesz "jeleni", którzy ci się na to zrzucą, ale wątpię, żeby idąc na skróty - żeby to był sposób, którym pozbędziesz się tych swoich
@petrodolan: jeśli dostanę te pieniądze, to znaczy że w jakiś sposób sobie na to zapracowałem. popełniasz ten sam błąd myślenia co mój ojciec. wmówiono ci że musisz na wszystko dużo i ciężko pracować bo to jest wartościowe, a tak naprawdę musisz dużo i ciężko pracować żeby pewni ludzi którzy budują system ekonomiczny mogli mięć więcej i więcej i się z ciebie śmiać. Tak naprawdę to ty jesteś pewnego rodzaju jeleniem, bo