Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, wiem że temat był już poruszany zapewne wiele razy. Ale chciałbym zapytać o "dorywczą" [racę za granicą dla studenta w Norwegii. Zaraz po świętach wielkanocnych zacznie się tam sezon na takich pracowników, więc chciałbym zapytać ile przez te 3-4 miesiące tak na czysto można zarobić? Odliczając oczywiście jedzenie, zamieszkanie (załóżmy własny pokój) oraz dojazdy nie będąc rozrzutną osobą? Praca taką jaką najłatwiej dostać (ale też nie wykańczająca fizycznie np. jakies truskawki przez 8 godzin na kolanach). Czy jest szansa dostać coś na produkcji, myjni, jakas pomoc budowlana itp? Angielski na poziomie komunikatywnym. Pierwszy raz na takie coś się chciałem porwać, lvl 21 here. W końcu zasmakowałbym niezależności finansowej od rodziców. Dajcie znać ( ͡º ͜ʖ͡º) #praca #norwegia #pracbaza #emigracja #emigrujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: W Norwegii w tej chwili trudno jest o pracę przyjezdnemu. Powinieneś posiadać jakiegoś konkretnego skilla i/albo sieć znajomych i/albo dobrze mówić po angielsku i/albo znać podstawy norweskiego. Ze spełnieniem każdego kolejnego warunku rośnie szansa na znalezienie pracy. Bez spełnienia żadnego będzie Ci najprawdopodobniej ciężko, tym bardziej, jeśli nie masz gdzie się zatrzymać i na starcie będziesz musiał wybulić za mieszkanie (albo spać w samochodzie).

Jeżeli jednak już coś znajdziesz, myślę,