Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie stad #!$%@? do #uk?

Wynagrodzenie
Polska 2600 PLN
Uk 2200 GBP

Paliwo
Polska 4.80 PLN
Uk 1.20 GBP

Piwo
Polska czteropak tyskie 12 PLN
Uk czteropak w polskim sklepie 4 GBP

Kwota wolna
Polska 3000 PLN
Uk 11 000 GBP

Chleb
Polska 2 PLN
Uk 0.80 GBP

Ser 150g
Polska 3.50 PLN
UK 1.40 GBP

Filet z kury
Polska 13-15 PLN
UK 6 GBP

PEPSI COLA ITP 0.33
POLSKA 2 PLN
UK 0.25 GBP (czteropak 1 GBP w Poundland)

Zakupy za 20PLN/20GBP
Polska. Chleb, piwo, ser 150g, napoj bezalkoholowy, cztery parowki, maslo. I #!$%@? nie wiem czy nie zabraknie
Uk. Chleb, piwo, napoj bezalkoholowy, ser, cztery parowki, maslo, cztery banany, 300g filetu z kury, dwie pomarancze, platki sniadaniowe, mleko, czekolada.

Autostrady
Polska Warszawa-Swiecko - braknie dniówy
Uk. Darmowe. RoadTax na caly rok ok 120 GBP ktory upowaznia do jazdy po wszystkich drogach w kraju

Drogi
Polska #!$%@? srednia predkosc poruszania sie po krajowej trasie 50 km/h (co raz ciagnik, wyjezdzajace truchlo z podporzadkowanej, pks, spowalniacz, rowerzysta, jakis nieoswietlony pieszy). Od
Uk. Drogi w glownej mierze dwu i trzypasmowe, brak kretynow na drodze.

Auta
Polska . Toyota Yaris 1.3 vvti 2002 r - półroku harówy
Uk. Toyota yaris 1.3 vvti 2002r - dwutygodniowka.

Janusze biznesu
Polska. "szybciej wiesz ile musisz zrobic by sie oplacilo sie Ciebie zatrudniac"
Uk. "jak nie zrobisz przerwy , #!$%@? cie z roboty bo nie jestes safety"

Podejscie do bezpieczenstwa w pracy
Polska. "szefie opona lysa, strach jezdzic" - " opony zamowilem pojezdzij jeszce tydzien"
Uk. "defekt opony" - "zadzwonie do sklepu ze sie spoznisz, poczekaj godzine i bedzie wymieniona"

Lotniska
Polska "jedno centralne, drugie gdzies #!$%@? wie gdzie, loty co trzy dni"
Uk "3 lotniska w promieniu 100km"

Dorzucajcie swoje #dojnazmiana #polska
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zeusik z tym bezpieczeństwem pracy w Polsce to prawda. Jak rozwoziłem żarcie i zepsuł mi się kierunkowskaz, to na pytanie czy mogę zjechać gdzieś go wymienić te #!$%@? z dyspozytorki powiedzieli że mam machać ręką jak skręcam. Do dzisiaj się #!$%@?. I ten wiecznie protekcjonalny ton. Czymejcie mnie!
  • Odpowiedz
@zeusik: Porównuj mediany zarobków lub średnie a nie 2 z dupy wyjęte wartości. A i wypadałoby koszty mieszkania policzyć i mediów, bo nie samych chlebem z serem zajadanym w passacie żyje człowiek.
  • Odpowiedz
@zeusik: ludzie #!$%@?ą do uk bo a) są nieudacznikami i nic ich w pl nie trzyma mimo 30 lat, nic nie osiągneli, więc mogą i sądzą, że przyjadą do raju, no i fakt, przeciętny Seba nawet ma tu lepiej b) coś mają i sobie w PL radzą, ale mają smaka na więcej.
  • Odpowiedz
@zeusik: Sporo klamstw. Niedomowien. Naciaganych "faktow".
Znajac zycie pewnie od 8 lat zyjesz na flacie w 10 osob z pakolami i probujesz sobie wytlumaczyc swoj #!$%@? wybor.
  • Odpowiedz
Nie znam się ale wypowiem.
Byłem ostatnio 3 dni w Londynie. Nie było prawie w ogóle ciapaków a myślałem że tam meczety i maczety na każdym kroku jak wykopki mówio. Paliwo tańsze w sumie wszystko poza mieszkaniem tańsze. Ludzie uśmiechnięci, kogoś nazdepniesz to zamiast "uważaj #!$%@?" "sorry", można przechodzić na czerwonym. Nawet hejcona przeze mnie całe życie komunikacja zbiorowa( metro) działa ZAJEBIŚCIE. Jakby znaleźć pracę za ~2 tysie funciorów to można powiedzieć
  • Odpowiedz
Tak akurat 2600.Chyba brutto.Sam pracuje w Łodzi mam 5 lat doświadczenia(praca na produkcji)

moja pensja za luty to 1600 zl do reki


@azazzell: To zmień pracę, serio.

Pierwsza praca w Polsce, na budowie - 2700 zł netto (pon-pt, 10h). Jak mi się chce robić w soboty, to nawet 3500 na rękę wyciągnę. Pracowników w tej branży przyjmuje się praktycznie od ręki, bo nieustannie brakuje rąk do pracy. Praca nie jest ciężka, bo w tych czasach większość robót wykonują maszyny. Pogoda jedynie czasem może dać się we znaki, szczególnie w sezonie zimowym, choć przy większych mrozach i tak budowa stoi, a pracodawca zobowiązany jest
  • Odpowiedz
@zeusik jeszcze dodajmy do tego podejście urzędnika do normalnego obywatela, no i całą biurokracje. Po kupnie samochodu jesteś w stanie w 10 min, nie wychodząc z domu załatwić WSZYSTKO żeby śmigać nim tak długo jak pozwala mot czyli przegląd :)
Ostatnio gdzieś posialem mandat za fotoradar, przypomniało mi się po miesiącu: zadzwoniłem: mea culpa itd. Wysłali nowy pocztą bez żadnego złego słowa, tylko "spokojnie zdarza się". W Polsce już bym pewnie
  • Odpowiedz