Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie stad s---------a do #uk?

Wynagrodzenie
Polska 2600 PLN
Uk 2200 GBP

Paliwo
Polska 4.80 PLN
Uk 1.20 GBP

P--o
Polska czteropak tyskie 12 PLN
Uk czteropak w polskim sklepie 4 GBP

Kwota wolna
Polska 3000 PLN
Uk 11 000 GBP

Chleb
Polska 2 PLN
Uk 0.80 GBP

Ser 150g
Polska 3.50 PLN
UK 1.40 GBP

Filet z kury
Polska 13-15 PLN
UK 6 GBP

PEPSI COLA ITP 0.33
POLSKA 2 PLN
UK 0.25 GBP (czteropak 1 GBP w Poundland)

Zakupy za 20PLN/20GBP
Polska. Chleb, p--o, ser 150g, napoj bezalkoholowy, cztery parowki, maslo. I c--j nie wiem czy nie zabraknie
Uk. Chleb, p--o, napoj bezalkoholowy, ser, cztery parowki, maslo, cztery banany, 300g filetu z kury, dwie pomarancze, platki sniadaniowe, mleko, czekolada.

Autostrady
Polska Warszawa-Swiecko - braknie dniówy
Uk. Darmowe. RoadTax na caly rok ok 120 GBP ktory upowaznia do jazdy po wszystkich drogach w kraju

Drogi
Polska r--------l srednia predkosc poruszania sie po krajowej trasie 50 km/h (co raz ciagnik, wyjezdzajace truchlo z podporzadkowanej, pks, spowalniacz, rowerzysta, jakis nieoswietlony pieszy). Od
Uk. Drogi w glownej mierze dwu i trzypasmowe, brak kretynow na drodze.

Auta
Polska . Toyota Yaris 1.3 vvti 2002 r - półroku harówy
Uk. Toyota yaris 1.3 vvti 2002r - dwutygodniowka.

Janusze biznesu
Polska. "szybciej wiesz ile musisz zrobic by sie oplacilo sie Ciebie zatrudniac"
Uk. "jak nie zrobisz przerwy , w----------y cie z roboty bo nie jestes safety"

Podejscie do bezpieczenstwa w pracy
Polska. "szefie opona lysa, strach jezdzic" - " opony zamowilem pojezdzij jeszce tydzien"
Uk. "defekt opony" - "zadzwonie do sklepu ze sie spoznisz, poczekaj godzine i bedzie wymieniona"

Lotniska
Polska "jedno centralne, drugie gdzies c--j wie gdzie, loty co trzy dni"
Uk "3 lotniska w promieniu 100km"

Dorzucajcie swoje #dojnazmiana #polska
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zeusik: True, ja tam w trzy miechy oszczędziłem tyle, czego tutaj nie zrobię przez 2 lata. Żyje się łatwiej i koniec końców niekiedy nawet taniej niż w PL. Do tego są często mega promocje na różne rzeczy
  • Odpowiedz
I znowu k---a te mityczne 2.6 czy nawet 3k w kasie na Lidlu czy Biedrze. Pokaż mi pracownika tych sklepów, który tyle zarabia i niech pokaże wyciąg z konta na Matki Boskiej Wypłatniczej, bo k---a nie uwierzę w tą masową popelinę.


@skurvodaktyl: Da się zarobić 2600 w Lidlu. Tylko to wygląda trochę inaczej niż ludzie z zewnątrz myślą. Musisz mieć doświadczenie na kasie, a najlepiej w innym Lidlu. Idziesz i
  • Odpowiedz
@zeusik: nigdy nie musiałem robić tych porównań, bo stać mnie na to żeby żyć zarówno w Polsce jak i UK. Smutne trzeba mieć życie skoro trzeba się próbować dowartościować jakimiś gównoporównaniami.
  • Odpowiedz
Przidealizowany post, zawyzyles wynagrodzenie jak i duzo cen w uk. Nie napisales ze fakt darmowych autostrad powoduje ze zazwyczaj sie na nich stoi a nie jedzie bo jest wiecej aut niz ludzi, na dodatek cena auta to rowniez ubezpieczenie ktore dla nowego kierowcy potrafi dojsc do 3000 gbp za 10 letnie 1.0. Dodatkowo wiele drog jest podobnej jakosci jak w Polsce..
Wyzysk w pracy rowniez sie pojawia ale w inny sposob, poprzez
  • Odpowiedz
@loczyn: no to opisuje bzdury, bo nikt w londynie na kasie/magazynie/sklepie nie będzie zarabiał 2200GBP :P a dwa za taką pensję w londynie się po prostu nie opłaca pracować bo koszty zeżrą do zera
  • Odpowiedz
@toxarz: bo pracujac jako niewykwalifikowany pracownik nadal bedziesz mial chujnie, a o swoim mieszkaniu/domu mozesz zapomniec, a bedac wykwalifikowanym pracownikiem lepiej zyc w Polsce bo w zarobkach nie ma az tak duzej roznicy, a w kosztach zycia jest.
No i tam bedziesz nadal jakims typem z Polski, nie bedzie to Twoj dom. Nigdy.
  • Odpowiedz
@loczyn: ale lepszy standard życia w chujni tam niż tutaj. Większość ludzi nie jest specjalistami i im będzie isę tam żyło - zresztą mi też w Polsce 2k na rękę to masarka tam z 1500 F i jest o wiele lepiej :D
  • Odpowiedz
@toxarz: Nie no wiadomo, gdybym miał robić w g---o robocie to pewnie też bym emigrował. Bo człowiek przy taśmie w mniejszym mieście w UK przeżyje jakoś.
Chociaż są inne kierunki moim zdaniem ciekawsze.
Jedyny plus UK to język.
  • Odpowiedz