Wpis z mikrobloga

Mam 19 lat, jeszcze się uczę. Chciałbym załatwić sobie zabieg stulejki na #nfz. Z tego co mi wiadomo, jestem ubezpieczony na ubezpieczenie rodziców. Mogę sobie załatwić ten zabieg, tak żeby żadne z rodziców się nie dowiedział?

Lepiej zrobić to teraz czy poczekać z dwa lata i pójść prywatnie?

Jakie są terminy?

#stulejka #zdrowie #medycyna #uroda #kiciochpyta
  • 18
@karoku: pewnie że możesz, musisz iść do lekarza rodzinnego i od niego uzyskać skierowanie do urologa. Następnie zostaniesz skierowany na zabieg. Z tego co wiem, to jednak chyba przytrzymują po zabiegu (tu byś się musiał już zorientować) więc jedynym problemem byłoby to, że musiałbyś jakoś swoją nieobecność wyjaśnić.

Chociaż z drugiej strony nie wiem czym się tak do końca przejmujesz. Zawsze możesz powiedzieć, że będziesz miał drobny zabieg bez wdawania się
Możesz też pójść prywatnie do urologa, z jego skierowaniem będziesz mógł iść do publicznego szpitala.


@dumby: jestes pewien?
znaczy nie twierdze, ze nie masz racji, ale wydaje sie mi to nieco dziwne, bo pracowalam w pracowni diagnostycznej i wiem, ze w wielu przypadkach nie ma mozliwosci realizacji jakiegokolwiek swiadczenia na NFZ, jesli nie bylo wystawione w jednostce, ktora rowniez ma z funduszem umowe....
Cos sie zmienilo?
Jak to jest rozliczane?
@agaja: wiem, że w kilka lat temu (2014) tak było. Obrzezanie czy operacja plastyczna wedzidelka to pewnie inaczej jest rozliczane niż rtg czy usg lub inne usługi. Z pewnością na prywatnej wizycie lekarz powie jak wygląda takie rozliczanie :)