Wpis z mikrobloga

Ulica 3 Maja - należy do najważniejszych ulic Śródmieścia we Włocławku, jest głównym deptakiem miasta. Biegnie od Starego Miasta w kierunku południowym na plac Wolności. Ma 560 m długości. Zabudowa ulicy to głównie dwupiętrowe kamienice. Dolne kondygnacje zajmują lokale handlowe i usługowe, pozostałe kondygnacje - mieszkania.
Włocławski Trójkąt Bermudzki – tworzą go ulice Łęgska, Tumska i 3-ego maja, jeśli coś lub ktoś wejdzie, to może już nie wyjść.
Niestety to prawda
#historiajednejfotografii #pdk #wloclawek
love2spooch - Ulica 3 Maja - należy do najważniejszych ulic Śródmieścia we Włocławku,...

źródło: comment_XWwPM02BdtXDllp4EIQ7C7ZTTj3ayDj9.jpg

Pobierz
  • 9
@love2spooch: Bzdura. Mieszkałem 23 lata na ulicy Piekarskiej we Włocławku. Przez ten czas nic mi się nie stało, a niejednokrotnie wracałem nocą podpity z bulwarów wzdłuż 3 maja. Te ulice po prostu od godziny 20 nie żyją, tam nikogo nie ma. Gorzej jest na Toruńskiej przy Anglikach czy na Kaziku po zmroku.
@Patrizio: wszystkie miasta się wyludniają. Niż demograficzny + przenosiny na przedmieścia (zobacz jak rozbudowała się Nowa Wieś, Szpetal Górny itd.) + wyjazdy zagranicę. Jedynie Warszawa i kilka miast puchnie, ale już teraz stolica kraju to żadna atrakcja. Wynajem pokoju 1 tys. zł... a praca dla początkującego to 1,6 tys. zł. Już lepiej najniższą krajową we Włocławku lub wypierdzielić zagranicę.
@leonidas84: Jest wiele miast w Polsce w których ceny mieszkań i życia są porównywalne z tymi we Włocławku, a bezrobocie jest bardzo małe. Sam wyjechałem do Poznania i na nic nie mogę narzekać. Problemem we Włocławku jest wysokie bezrobocie. Większość firm to prywaciarze, zobacz ile było lokalnych zakładów pracy jeszcze w latach 90. Drumet, Kujawianka, Ceramika czy siedziba ketchupu włocławskiego(teraz to chyba Agros Nova się nazywa), to wszystko upadło, przez co
@Patrizio:

Drumet (amerykański) i Kujawianka (firma z Gdańska) mają się dobrze :). A za Agros Nova weszła inna firma (siedziba w Toruniu) ;-). Ceramika też produkuje (chodzi o firmę Koło?).

Co do cen mieszkań to Poznań tani nie jest :P. Pracy jest tam dużo, ale zarobki dla początkujące słabe.

I znam osoby, które uciekły z Poznania do Warszawy. Nasz kraj choruje na raka centralnego zarządzania.

Poznań jest bardzo mocny, bo kilkatysięcy