Wpis z mikrobloga

Tak sobie pomyślałem, że mieliśmy okazję przeżyć najlepsze 25 lat Polski. Zeszliśmy z drogi rozwoju i wolności. Wracamy dokładnie do tych samych rozwiązań, które obowiązywały za komuny (fasadowy TK, fasadowi rzecznicy praw obywatela, brak niezależnego sądownictwa, upolityczniona prokuratura, władza jednej partii, szara eminencja, niszczenie wolności gospodarczej, rozbuchany socjalizm i izolacja na arenie międzynarodowej). To będzie kraj smutnych i starych ludzi.

#neuropa #4konserwy #polityka #polska
  • 84
  • Odpowiedz
Ja jestem z tych pozostałych 50% które się temu przypatruje i dostaje niesamowitego bólu dupy jak jedni mnie próbują napuszczać na drugich w celu osiągnięcia korzyści dla siebie. Gińcie.


@ZasilaczKomputerowy: Dokładnie. Aż wstyd patrzeć, jak ludzie dają się podpuszczać, i to nie jakieś janusze, a aspirująca inteligencja. Do gardeł by sobie skoczyli, by udowodnić, że jedna opcja kradnie uczciwiej, niż druga.
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: co Ty gadasz nie znasz się. wcześniej tylko kradli i rozbijali samoloty z prawdziwymi POLAKAMI. wcześniej byliśmy pachołkiem niemiec, rosji i w ogóle wszystkich teraz jesteśmy NIEZALEŻNI! wcześniej cały czas kłamali, teraz wreszcie wszyscy znają PRAWDĘ ! tak PRAWDĘ ! jaką ? #!$%@? wie, no ale PRAWDĘ !


ten głupi naród nie zasługuje na nic innego niż pis
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer:

Współczuję ci jeśli sądzisz że PiS dorwał się do władzy na zawsze. To że robią bajzel wcale nie znaczy że tak już zostanie, po nich przyjdzie jakiś Petru i zrobi większy aż w końcu ludzie się tak #!$%@?ą że pognają to całe tałatajstwo. Żadna władza ani ustrój polityczny nie jest wieczny. Dajmy PiSowi skompromitować się do końca, potrzebne jest katharsis, Polska to przeżyje, nie takie rzeczy przeżyła.
  • Odpowiedz
To jest przykre, ale zaczynam o Polakach myśleć jak o mniej dzikich Ruskach, których ktoś ubrał w dzinsy. To jest ta sama mentalność, agresja, zawiść, którą dąży do jakiejś plemiennej walki i zwycięstwa nad drugim plemieniem.


@Internet_the_explorer: W czym jest Trump lepszy od Kaczyńskiego?
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: To takie powierzchowne spostrzeżenia z mojej strony, ale wydaje mi się, że komuna aktualnie odbija się czkawką. Dlaczego? Z jednej strony niemała część społeczeństwa - świadomie lub nie - tęskni nostalgicznie za PRL, bo mimo braku wolności, tamten ustrój kojarzy się ze stabilizacją i określoną, prostą hierarchią.

Z drugiej strony przez skażoną komuną mentalność ludzi, powodzenie mają ideologie, które tylko pozornie są antykomunistyczne i patriotyczne (większość retoryki PiS-u), ale
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Jeszcze jedno chcę dodać: W sumie to najbardziej docierają do ludzi sprawy, które ich osobiście dotyczą i rzeczy, których im brakuje. Tego egoizmu do pewnego stopnia nie da się uniknąć, ale aby państwo funkcjonowało, potrzebne są szacunek i jakaś podstawowa solidarność. Działanie antyinstytucyjne, podział społeczeństwa na "naszych" i na wrogów oraz niepoprawne odwoływanie się do (wcale nie) lepszej przeszłości temu przeszkadzają. To brak abstrakcyjnego myślenia, tak jak słusznie wspomnieli
  • Odpowiedz
Niestety musimy poczekać aż wszystkie relikty komuny wymrą śmiercią naturalną i wylądują na śmietniku historii


@kobiaszu: Niestety bardziej wygląda na to, że te "relikty komuny" uważające się za elity potrafią sobie zapewnić jakąś ciągłość władzy, przekazując wzorce rodem z totalitarnego państwa na swoich potomków i uczniów. Wymarcie ludzi kojarzonych z PRL lub przesiąkniętych tamtą mentalnością zbyt wiele tu nie zmieni, a czas nawet spowoduje, że "komuna" przestanie się kojarzyć jednoznacznie
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: kłopot w tym, że niektórzy myślą, że PO to był jakiś dopust boży. Przypomnij mi, kto przedstawił projekt wspaniałej dyrektywy, wymierzonej w europejskich, uczciwych i legalnych posiadaczy broni palnej? Kto wspierał Merkel w sprawie celowej destabilizacji Europy poprzez zalew śmieciem ludzkim, terrorystami i elementem nieznanego pochodzenia?

PO miało na celu zniszczenie Polski, teraz niszczy ją PiS, różnica jest taka, że ci pierwsi robili to w białych rękawiczkach, a PiS
  • Odpowiedz