Wpis z mikrobloga

Tak sobie pomyślałem, że mieliśmy okazję przeżyć najlepsze 25 lat Polski. Zeszliśmy z drogi rozwoju i wolności. Wracamy dokładnie do tych samych rozwiązań, które obowiązywały za komuny (fasadowy TK, fasadowi rzecznicy praw obywatela, brak niezależnego sądownictwa, upolityczniona prokuratura, władza jednej partii, szara eminencja, niszczenie wolności gospodarczej, rozbuchany socjalizm i izolacja na arenie międzynarodowej). To będzie kraj smutnych i starych ludzi.

#neuropa #4konserwy #polityka #polska
  • 84
@GoraluCzyCiNieZal1: zatęskniłem do czasów, w których składając zawiadomienie do prokuratury na premiera RP miałem gwarancję ustrojową, że ktoś się tą sprawą zajmie. Nie musiałem się obawiać, że jak złożę wniosek to
- prokurator i jego przełożony zostaną wyrzuceni z roboty
- kolejny prokurator odmówi przejęcia tej sprawy
- i dopiero trzeci prokurator, któremu zagrozi się dyscyplinarką podejmie się prowadzenie\
- następnie umorzy sprawę nie podpisując się na piśmie

Zatęskniłem do czasów,
@Samol94: To jest przykre, ale zaczynam o Polakach myśleć jak o mniej dzikich Ruskach, których ktoś ubrał w dzinsy. To jest ta sama mentalność, agresja, zawiść, którą dąży do jakiejś plemiennej walki i zwycięstwa nad drugim plemieniem. Ta niezdolność do krytyki władzy i popieranie każdej nawet najbardziej absurdalnej decyzji tylko dlatego, że to decyzja mojego plemienia. PIS chce odebrać ludziom prawo do sądu, a jego wyborcy przyklasną. A to dopiero początek.
@Internet_the_explorer: a dlaczego to o czym piszesz mialoby się zmienić? PIS stoi na drodze trójpodzialu wladzy a nie wolnosci wypowiedzi czy otwartych granic,a już narracji jakoby Polacy zamieniali się w dziki lud nie mogę kompletnie pojąć,tak jest w każdym kraju,chyba nie ma miejsca na ziemi gdzie obywatel na myśl o swoich politykach mówi"oo tak,to są ludzie którym mogę zaufać,bez różnicy z jakiej są partii bo każdy z nich martwi się o
PIS stoi na drodze trójpodzialu wladzy


@Hamouma: Jak PIS będzie chciał ograniczyć wolność wypowiedzi to kto stanie na ich drodze? Już pierwsze kroki poczynił. Ogranicza obecność dziennikarzy w instytucjach publicznych. Im mniej oni się dowiedzą tym mniej my będziemy wiedzieć. Planują repolonizację mediów. Gdzie będę mógł się wypowiedzieć jak media będą kontrolowane przez pis?